Przebudowa dworca i ulic Starówki w Starogardzie Gdańskim

14.03.2017

20 lutego br. spółka STRABAG podpisała umowę na przebudowę dworca kolejowego i skomunikowanie węzła integracyjnego w Starogardzie Gdańskim.

Inwestorem jest Gmina Miejska Starogard Gdański, a wartość kontraktu wynosi 24 mln zł netto. W ramach kontraktu STRABAG wykona przebudowę zespołu zabytkowych budynków dworca kolejowego oraz rozbuduje układ komunikacyjny obejmujący ulice: Gdańską, Małgorzaty Hillar, Kolejową, Nowoprojektowaną, Al. Wojska Polskiego wraz z budową miejsc postojowych i zatok parkingowych typu Kiss&Ride, Bike&Ride i Park&Ride. Modernizacji poddane zostaną także wszystkie sieci: kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociąg i gazociąg oraz sieć elektryczna i teletechniczna.

Rejon dworca kolejowego i Alei Wojska Polskiego to jeden z najstarszych obszarów Starogardu Gdańskiego. Dzięki realizowanej inwestycji obszar ten zyska niezwykły, nawiązujący architekturą do obecnej zabudowy dworzec kolejowy wraz z nową infrastrukturą komunikacyjną. Prace rozpoczynają się w marcu br., po przekazaniu placu budowy przez inwestora. Zakończenie robót związanych z przebudową budynku dworca kolejowego planowane jest na wiosnę 2018 r., natomiast ukończenie całej inwestycji nastąpi w sierpniu 2018 r.

 

Stan istniejący dworca kolejowego w Starogardzie Gdańskim (fot. Urząd Miasta Starogard Gdański)

 

Wizualizacja projektu (fot. Urząd Miasta Starogard Gdański)

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.