Prezent pod choinkę?

06.12.2007

Tuż przed świętami, w sobotę 22 grudnia, być może kierowcy będą mogli jechać  25-kilometrowym odcinkiem autostrady A1 z Gdańska do Swarożyna.

Dlaczego być może? Wprawdzie do przedostatniej soboty br. zostaną definitywnie zakończone wszystkie roboty na placu budowy oraz zamknięte procedury odbiorowe, a także dostarczony zostanie sprzęt do utrzymania drogi, to jednak nie zadecyduje o tym, czy kierowcy pojadą autostradą A1.
Otóż  zgodę na tymczasowe bezpłatne użytkowanie drogi musi wydać minister infrastruktury Cezary Grabarczyk. Już kilka tygodni temu firma Gdańsk  Transport Company wysłała do resortu pismo w tej sprawie w którym firma zadeklarowała rezygnację z opłat, aż do czasu otwarcia całego odcinka A1 do Nowych Marzów, czyli najpóźniej do listopada 2008 roku. Jak mówi Torbjörn Nohrstedt, prezes GTC SA – z niecierpliwością oczekujemy decyzji ministra odnośnie wysokości stawek opłat. Od tego bowiem zależy to, czy autostrada będzie otwarta jeszcze w tym roku.
Czy zatem nowy minister zrobi kierowcom gwiazdkowy prezent i udostępni pierwszy z odcinków A1?

Źródło (tekst): Dziennik Bałtycki

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.