Pracownicy z Azji

15.11.2007

Zatrudnianie obcokrajowców, już nie tylko zza wschodniej granicy, przybiera na sile.

Firma K&K Selekt Sp. z o.o., specjalizująca się w dziedzinie rekrutacji i selekcji cudzoziemców elastycznie dopasowuje się do potrzeb i wymagań rynku i skrupulatnie obserwuje bardzo dynamiczne zmiany na rynku pracy. Ścisła współpraca z firmami borykającymi się z permanentnymi brakami kadrowymi zaowocowała nową sferą działalności, którą od kilku miesięcy jest współpraca z parterami, m.in. z Chin,  Indii, Nepalu, Korei Północnej. Współpraca przybrała na sile po wejściu w życie nowego rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej, zmniejszającego wysokość wpłaty dokonywanej w związku ze złożeniem wniosku o wydanie zezwolenie na pracę dla obcokrajowca. Obecnie koszt zatrudnienia pracowników z zagranicy jest realistyczny i nie tworzy przeszkód w zatrudnianiu nawet dużej liczby wykwalifikowanych specjalistów i pracowników fizycznych z Azji. Azjaci to osoby posiadające wysokie kwalifikacje, gotowe do podjęcia nowych wyzwań i mocno zmotywowane do pracy w naszym kraju – mówi   Katarzyna Kordoń Prezes K&K Selekt , która osobiście spotykała się z azjatyckimi firmami rekrutacyjnymi. A wyzwań w naszym kraju nie brakuje. W szczególności biorąc pod uwagę zbliżające się Mistrzostwa Europy, których jesteśmy współgospodarzami. Bardzo interesują ich nowe perspektywy pracy, w których mogliby rozwijać swoje zdolności i sprawdzać się zawodowo u najlepszych firm działających na terenie Polski. Wymagają jednak traktowania na równi z polskimi specjalistami.
Przede wszystkim, jeśli chodzi o kwestie finansowe – mówi Kordoń.

Przygotowania do przyjęcia pracowników z Azji
Czy polski pracodawca jest przygotowany na przyjęcie osób o zupełnie odmiennych korzeniach kulturowych, różnorodnych religiach i zwyczajach?
W tym momencie jeszcze nie, ale nasza firma pomyślała również o przeszkoleniu na taką okoliczność pracodawców i ich stałych polskich pracowników – mówi Katarzyna Kordoń Prezes K&K Selekt. Rola naszej firmy nie sprowadza się tylko do wyszukania
i wydelegowania zagranicznych pracowników do pracy w firmach w Polsce ale również zależy nam na szybkiej, bezproblemowej adaptacja cudzoziemców wśród polskich pracowników, integracji i współdziałania w naszych warunkach. Dlatego też nasze szkolenia są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich którzy zaangażowani są w projekty związane z zatrudnieniem cudzoziemców. Prelekcje, prowadzone przez kulturoznawców mają na celu przygotowanie do obcowania i pracy z cudzoziemcami, uczą  wpływać na ich zadowolenie i motywację. Dzięki bliższemu poznaniu różnorodnych azjatyckich kultur, religii,  tradycji oraz mentalności można  uniknąć wielu problemów natury interpersonalnej, szybko zniwelować dzielące nas różnice, a w efekcie osiągnąć satysfakcje z pracy obu stron.
 

Źródło (tekst): K&K Selekt Sp. z o.o

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in