Powstaje żłobek na warszawskiej Pradze

31.03.2017

Przy ul. Szkoły Orląt firma Skanska buduje żłobek dla 80 dzieci na zlecenie Urzędu Dzielnicy Praga-Południe.

– Placówkę wyposażymy w węzeł kuchenny, obsługujący nawet do 150 dzieci, gabinety psychologa, pomocy przedmedycznej i pralnię. Obok budynku wybudujemy place zabaw z wyposażeniem dostosowanym do grup wiekowych, wyłożone bezpieczną nawierzchnią – wymienia Wojciech Wdowiak, kierownik budowy, Skanska. – Na terenie żłobka znajdą się również zielone tereny i mała architektura, aby najmłodsi mogli w ciepłe dni spędzać czas również na świeżym powietrzu.

– Do tej pory wzmocniliśmy grunt, wykonaliśmy płytę fundamentową oraz przyłącza wodno-kanalizacyjne. Jesteśmy na etapie szalowania pierwszych dwóch działek stropowych oraz wznoszenia ścian nośnych na pozostałej części budynku. Zgodnie z harmonogramem, prace potrwają do końca października 2017 roku – mówi kierownik budowy.

Skanska zadba także o nowe nasadzenie drzew na terenie inwestycji, buduje zjazd z drogi gminnej – ul. Jana Nowaka Jeziorańskiego, wewnętrzne drogi i miejsca parkingowe, w tym miejsca dostosowane do osób z niepełnosprawnością. Parterowy budynek żłobka, bez barier w postaci schodów, w całości będzie dostosowany do osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

 

 

Charakterystyczne parametry:

Powierzchnia zabudowy – 1847 m²

Powierzchnia całkowita – 1873 m²

Powierzchnia użytkowa – 1456 m²

Kubatura – 11393 m³

Wysokość budynku – 8,2 m

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in