Powstaje nowy tunel na Islandii

27.07.2017

Metrostav wybuduje prawie 6-kilometrowy tunel pomiędzy fiordami Dýrafjörður i Arnarfjörður wraz z towarzyszącymi mostami oraz drogami dojazdowymi o łącznej długości 7,8 km.

Projekt wart 49 mln euro to już trzecia inwestycja realizowana przez Metrostav na Islandii. Tunel na północy wyspy ma pomóc okolicznym mieszkańcom w bezpiecznej komunikacji przez cały rok, niezależnie od panujących warunków atmosferycznych – drogi w tym rejonie są nieprzejezdne w czasie zimy. Projekt realizowany w formule joint venture przez Metrostav oraz lokalną spółkę Suðurverk rozpoczął się w maju br., a zakończenie budowy planowane jest we wrześniu 2020 r.

Całkowita długość tunelu to 5,6 km. Powstanie łącznie 7,8 km mostów oraz dróg dojazdowych. Wykorzystane zostanie ok. 17 tys. m³ betonu. Wykonawca użyje ok. 74 km kabli elektrycznych.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.