Powstaje Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina

03.02.2011

Inwestor Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina sfinalizował umowę o finansowaniu budowy pierwszego obiektu Hali Kijowskiej. Budowa wielofunkcyjnego kompleksu na Podkarpaciu będzie finansowana przez Bank BPS S.A. z Przemyśla.

Właściciel Centrum Dystrybucji, Korczowa Dolina Sp. z o.o. 11 stycznia podpisał umowę finansowania inwestycji. Realizację pierwszej fazy inwestycji – Hali Kijowskiej – zapewni przemyski Bank BPS S.A. Umowa z Bankiem BPS jest kamieniem milowym w historii inwestycji, gdyż zagwarantuje sprawną realizację jej budowy.

Pierwsza transza kredytu została już uruchomiona, a kolejne będą wypłacane zgodnie z przyjętym harmonogramem finansowania. Dotychczas inwestycja Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina była realizowana ze środków własnych inwestora. Całkowita wartość inwestycji, której otwarcie w pierwszej fazie planowane jest wiosną 2011 roku, wynosi 150 mln zł.

 

 

16 listopada 2010 roku, wraz z wmurowaniem kamienia węgielnego pod inwestycję, rozpoczęła się budowa Hali Kijowskiej w ramach inwestycji Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina, największego centrum dystrybucyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej. W przestronnym kompleksie o łącznej powierzchni najmu 45 000 mkw. powstaną trzy hale: Kijowska, Lwowska i Doniecka, z parkingiem na ponad 2200 miejsc postojowych dla samochodów osobowy Centrum powstaje 2,5 km od największego przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej przy najdłuższej trasie transeuropejskiej E40 i głównym szlaku komunikacyjnym, łączącym Europę Zachodnią z Ukrainą, w strefie ruchu bezwizowego.

 

CENTRUM W LICZBACH

Powierzchnia całkowita

70 000 mkw.

Powierzchnia brutto / GBA

65 500 mkw.

Powierzchnia najmu / GLA

45 000 mkw.

Powierzchnia hali

22 000 mkw.

Miejsca parkingowe

2226

Rozpoczęcie budowy

jesień 2010 r.

Planowane otwarcie pierwszej Hali Kijowskiej

wiosna 2011 r.

 

 

INWESTOR: Korczowa Dolina Sp. z o.o. jest spółką celową dedykowaną do projektu Centrum Dystrybucji Korczowa Dolina. Głównym udziałowcem spółki jest Waimea Holdings Limited.

PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA: Firma Kaniewski i Łuszczyński Architekci.

GENERALNY WYKONAWCA: Firma Rex-Bud Sp. z o.o.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.