Pośrednik nieruchomości

Artykuł sponsorowany

23.12.2022

Decyzja o zakupie czy sprzedaży nieruchomości nie jest łatwa. Dużo osób decyduje się nie korzystać z pomocy pośrednika nieruchomości, m.in.: z obawy przed kosztami takiej usługi. Niektórzy mogą również nie wiedzieć, czym dokładnie taka osoba się zajmuje i dlaczego jej pomoc może okazać się niezbędna.

 

Czym zajmuje się pośrednik nieruchomości?

Jest to osoba, która na podstawie przedstawionych przez klienta wytycznych, pomaga mu znaleźć odpowiednie lokum. Sprawdza też, czy dana nieruchomość nie ma ukrytych wad – nieszczelnych okien, wilgoci, problemu z insektami lub innych nieprzyjemności, o których najemca mógłby się dowiedzieć dopiero po wprowadzeniu się.

 

Jeżeli mamy do sprzedania mieszkanie lub dom, warto skorzystać z usług pośrednika nieruchomości. Osoba ta podpowie nam, co zrobić, aby lokal prezentował się jak najlepiej, wykona odpowiednie zdjęcia i stworzy do nich adekwatny, przyciągający najemców opis. Zadba również o promocję ogłoszenia, a także zajmie się pokazywaniem lokalu potencjalnym zainteresowanym. Ponadto, Agencja Nieruchomości Kraków może pomóc w wycenie mieszkania lub domu i będzie służyć pomocą oraz radą aż do sfinalizowania transakcji. Dzięki temu właściciel lokalu lub osoba chcąca nabyć dane lokum zaoszczędzi sporo czasu oraz nerwów.

 

Pośrednik nieruchomości

 

Dlaczego warto skorzystać ze wsparcia pośrednika nieruchomości?

Doświadczony pośrednik nieruchomości, znając nasze oczekiwania oraz budżet, pomoże w sprecyzowaniu, jakie ma być poszukiwane przez nas lokum. Taka osoba orientuje się w realiach rynku i będzie w stanie podpowiedzieć, jakie mamy opcje i co będziemy w stanie nabyć. Nie musimy przeglądać ofert sprzedaży – pośrednik zrobi to za nas. Agencje zwykle posiadają sporą bazę ofert, na które mają pełną wyłączność. Można z nich skorzystać tylko wtedy, kiedy korzystamy z usług Pośrednik wynajmu mieszkań. Agent zajmie się także umawianiem spotkań, rozmów z właścicielem mieszkania lub domu, który chcemy nabyć lub z osobą, która chciałaby takie lokum od nas kupić bądź wynająć.

 

Pośrednik nieruchomości

 

Bardzo ważne jest również to, że pośrednik nieruchomości ma wiedzę i doświadczenie, które pomoże mu zająć się formalnościami związanymi z kupnem lub sprzedażą mieszkań czy domów. Co więcej, taka osoba zajmie się formalnościami prawnymi i finansowymi. My jako kupujący lub sprzedający, możemy nie mieć wiedzy, która umożliwiłaby nam przeprowadzenie tego procesu w sposób bezproblemowy. Kwestie własności, ograniczenia formalnoprawne, stan prawny nieruchomości… Nie wszystko jesteśmy w stanie sami sprawdzić. Dlatego warto skorzystać z wiedzy i doświadczenia pośrednika nieruchomości, który zajmie się wszystkim i zaoszczędzi nam mnóstwo czasu oraz stresu!

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in