Polskie moduły fotowoltaiczne – co je wyróżnia?

Artykuł sponsorowany

27.02.2023

Czym się kierować przy wyborze paneli fotowoltaicznych? Dlaczego warto zakupić produkt polskiego producenta?

 

Branża fotowoltaiczna dynamicznie się zmienia. Jesteśmy świadomi, że rozwiązania z zakresu odnawialnych źródeł energii cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Potencjalni inwestorzy decydują się na nowoczesne rozwiązania z wielu powodów. Motywacją dla inwestycji w OZE są większa świadomość społeczeństwa w zakresie rozwiązań proekologicznych, nowe regulacje prawne czy niepewna sytuacja geopolityczna związana z aktualną sytuacją poza granicami naszego kraju. Wszystko to mocno odbija się na gospodarce, a co za tym idzie codziennym życiu obywateli, powodując większe zainteresowanie uniezależnieniem się od rosnących cen. Dlatego nie bez powodu fotowoltaika stała się jednym z najważniejszych elementów zrównoważonego rozwoju.

 

Jak zauważyliśmy, branża fotowoltaiczna dynamicznie się rozwija. Na rynku działa wiele firm instalacyjnych i producentów oferujących bogaty zakres produktów i usług. Jak więc wśród tak wielu firm wybrać produkt optymalny dla potrzeb inwestora?

 

Oczywistym wyborem jest produkt pochodzący od sprawdzonego producenta. Drugą, nie mniej istotną kwestią jest miejsce produkcji – czy jest to produkt polski, czy zagraniczny. Miejsce produkcji jest o tyle kluczowe, że przełoży się na dostęp do serwisu czy gwarancji. Coraz więcej inwestorów wybiera zatem polską technologię i produkty polskie.

 

Co wyróżnia polskie panele fotowoltaiczne?

Decydując się na montaż instalacji fotowoltaicznej, warto zwrócić uwagę na pochodzenie producenta modułów PV, które stanowią podstawę całego systemu. Dlaczego? Szybka obsługa techniczna po stronie polskiego producenta i wymiana modułów bez konieczności ich transportu do Chin celem weryfikacji usterek, wpływa na ciągłość pracy instalacji a tym samym szybszy zwrot z inwestycji. Polskie panele fotowoltaiczne gwarantują większą pewność sprawnego użytkowania systemu PV, który ma pracować co najmniej dwadzieścia pięć lat. Dodatkowym atutem jest możliwość dokładnego sprawdzenia procesu produkcji. Jako producent z wieloletnim doświadczeniem dbamy o to, by klienci otrzymali produkty wytwarzane zgodnie z surowymi europejskimi normami, opatrzone długoletnią gwarancją oraz wsparciem technicznym naszych ekspertów.

 

polskie panele fotowoltaiczne

 

Dlaczego warto wybrać polskie panele fotowoltaiczne?

Wybierając polskie panele fotowoltaiczne mamy przede wszystkim pewność łatwego kontaktu z producentem. W przypadku jakichkolwiek pytań, potrzeby otrzymania certyfikatu gwarancyjnego, wglądu w certyfikaty wytrzymałościowe czy atesty – wystarczy połączyć się z obsługą klienta znajdującą się w kraju.

 

W przypadku rodzimego producenta modułów fotowoltaicznych, jakim jest Bruk-Bet Fotowoltaika, każdy panel jest kilkakrotnie testowany na etapie produkcji. Polska spółka przeprowadza aż trzykrotnie test elektroluminescencyjny na różnych etapach procesu, co ma na celu sprawdzenie jakości każdego ogniwa wchodzącego w skład modułu między innymi pod kątem mikropęknięć. Inwestor może otrzymać dokumentację  w postaci zdjęć z EL testera, które prezentują jakość struktury krzemowej. Na linii produkcyjnej oprócz testów elektroluminescencyjnych jest ponad 20 punktów kontroli jakości, na których odbywa się rygorystyczna selekcja surowców oraz wyprodukowanych modułów.

 

Często można spotkać się z pytaniem, czy istnieją polskie ogniwa fotowoltaiczne. W tym momencie na terenie naszego kontynentu nie działa żadna fabryka produkująca ogniwa fotowoltaiczne. Są one sprowadzane do Polski oraz całej Europy. Od producenta paneli fotowoltaicznych zależy jednak wybór ogniw pod kątem jakości i wytrzymałości. Bruk-Bet Fotowoltaika sprawdza każde ogniwo przed przystąpieniem do produkcji, ale również na etapie końcowym wybierając wyłącznie komponenty o najwyższej klasie czystości krzemu – 9N.

 

Potwierdzeniem wysokich standardów marki Bruk-Bet Fotowoltaika są certyfikaty produktowe niezależnych jednostek badawczych. Polski producent w swojej ofercie posiada wyłącznie moduły odporne na ekstremalne obciążenia statyczne i dynamiczne.

 

Gwarancja na polskie panele fotowoltaiczne

Gwarancje fotowoltaiczne to bardzo ważny czynnik, który trzeba brać pod uwagę przy wyborze urządzeń do naszej instalacji PV.

 

Jeżeli chodzi o panele fotowoltaiczne, kupujący ma zapewnione 25 lat gwarancji na moc i 20 na produkt, to standard w przypadku polskiego producenta Bruk-Bet Fotowoltaika. Taka gwarancja na fotowoltaikę daje nam pewność utrzymania mocy na poziomie nie mniejszym niż 83% parametru wejściowego. Dzięki temu wiemy, że inwestycja w instalację fotowoltaiczną nie tylko się zwróci po kilku latach, ale też będzie przynosić coraz większe oszczędności przez kilkadziesiąt lat.

 

Nie bez znaczenia jest też moment rozpoczęcia obowiązywania gwarancji. W przypadku Bruk-Bet Fotowoltaika start gwarancji liczony jest od daty podpisania protokołu zdawczo-odbiorczego, wystawianego przez instalatora po zakończeniu montażu. Dzięki tak skonstruowanym zapisom, klienci posiadający moduły Bruk-Bet Fotowoltaika, nie mają skróconej gwarancji o czas transportu czy magazynowania, co jest częstym przypadkiem w momencie, kiedy rozpoczęcie biegu gwarancji wiąże się z datą produkcji modułów poza Europą lub ich sprzedażą do pierwszego dystrybutora.

 

Produkty zaawansowane technologicznie

Jakość produktów oferowanych przez Bruk-Bet Fotowoltaika doceniają polscy i zagraniczni inwestorzy. Jest to możliwe dzięki nowoczesnej fabryce modułów fotowoltaicznych. Zwiększenie przepustowości linii było możliwe dzięki zastosowaniu technologii firmy Meyer Burger. Jako jedyny producent w Polsce i jeden z niewielu na świecie poddaliśmy nasze produkty ekstremalnym testom przyspieszonego starzenia się, które odzwierciedlają rzeczywiste zużycie modułu przez kilkadziesiąt lat pracy.

 

Perfect Edge PRO – jeszcze wyższe moce modułów PV

Seria Perfect Edge Pro to moduły PV składające się ze 108 i 120 ogniw monokrystalicznych wykonanych w technologii Half-Cut na autonomicznej stacji do cięcia ogniw przy zastosowaniu procesu niskotemperaturowego (thermal stress less). Podobnie jak wszystkie moduły serii Perfect Edge, linia PRO odznacza się wysoką sprawnością sięgającą 20,26% oraz wyjątkowo niskim współczynnikiem temperaturowym, co pozwala na zachowanie wysokiej sprawności modułów nawet przy bardzo dużych temperaturach. Zakres mocy wynosi od 400 do 460 W.

Świadoma inwestycja w produkty i usługi krajowych producentów

Promocja polskich paneli fotowoltaicznych, jak i usług oferowanych przez krajowych dostawców, ma istotne znaczenie dla stabilizacji finansowej i bezpieczeństwa gospodarczego naszego kraju. Dlatego jako polski producent modułów fotowoltaicznych stworzyliśmy sieć wysoce wyspecjalizowanych firm instalatorskich, które wspólnie tworzą Program Partnerski. Celem inicjatywy jest zachęcenie inwestorów do włączenia energii elektrycznej poprzez montaż instalacji PV opartej na rozwiązaniach polskich producentów oraz propagowanie postaw ekologicznych i zagadnień związanych z odnawialnymi źródłami energii. Autoryzowani Partnerzy Bruk-Bet Fotowoltaika zapewniają kompleksową obsługę obejmującą nie tylko zakup modułów, ale także montaż.

 

Ponad 11 lat doświadczenia w produkcji modułów fotowoltaicznych w Polsce

Firma Bruk-Bet, której główna siedziba mieści się w Niecieczy w Małopolsce, działa na polskim rynku od ponad 39 lat z powodzeniem poszerzając portfolio swoich produktów. W roku 2011 został utworzony zakład produkcyjny modułów fotowoltaicznych „Georyt Solar”, który przez lata działalności przeszedł znaczącą transformację. Obecnie, działający pod nazwą Bruk-Bet Fotowoltaika, zakład produkcyjny produkuje rocznie ponad 60 tys. modułów i zaopatruje w nie odbiorców nie tylko w Polsce, ale także za granicą.

 

Polecamy >>> produkty Bruk-Bet Fotowoltaika

 

Kompleksowa oferta dla nowoczesnego budownictwa

Bruk-Bet znany jest głównie z produkcji kostki brukowej i wysokiej jakości płyt tarasowych, jednak ogromną siłę firmy tworzą jego marki, m. in. Bruk-Bet Fotowoltaika, której produkty znalazły również zastosowanie w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Bruk-Bet Fotowoltaika natomiast to producent kojarzonych jednoznacznie z solidnością i wysoką wydajnością modułów fotowoltaicznych, twórca pierwszej farmy fotowoltaicznej w Polsce.

 

Stabilizacja i bezpieczeństwo

Firma Bruk-Bet to firma z polskim kapitałem oraz bogatą tradycją i historią, na której produktach budowana jest coraz większa część infrastruktury krajowej oraz gospodarstw domowych i przedsiębiorstw. Swoim klientom oferuje bezpieczeństwo i stabilizację dzięki produktom wysokiej jakości i precyzji wykonania.

 

 

 

 

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in