Polski Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego powstanie w Szczecinie

20.05.2022

Realizację inwestycji zaplanowano na lata 2022-2025, a jej koszt wyniesie około 73,4 mln zł.

 

Uchwałą Rady Ministrów ustanowiony został program wieloletni pod nazwą: „Budowa Polskiego Ośrodka Szkoleniowego Ratownictwa Morskiego”. Uchwałę opublikowano 29 kwietnia 2022 r. Międzywydziałowy ośrodek znajdzie się w strukturze Akademii Morskiej w Szczecinie.

 

Polski Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego

Wizualizacja inwestycji CEOP i POSR

 

POSRM w założeniu ma uzupełnić powstające w Szczecinie przy ul. Dębogórskiej Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających – obiekt o charakterze naukowo-badawczym. W bezpośrednim sąsiedztwie CEOP powstanie Polski Ośrodek Szkoleniowy Ratownictwa Morskiego, gdzie naukowe przedmioty teoretyczne zostaną rozszerzone o najwyższej jakości kształcenie umiejętności praktycznych. Według planów w obiekcie znajdzie się m.in. nowoczesny obiekt dydaktyczny, centrum symulacji medycznej oraz centrum symulacji walki z ogniem i wodą.

Realizacja przedsięwzięcia ma przyczynić się do podniesienia kwalifikacji specjalistów kształconych w ośrodku – studentów (nie tylko uczelni morskich, ale także innych uczelni regionu) oraz pracowników branży.

 

Źródło: Ministerstwo Infrastruktury, Akademia Morska w Szczecinie

 

>>> Teatr Polski w Szczecinie – rozbudowa z realizacją pierwszej w Polsce żelbetowej kotwionej ściany dociskowej

>>> Nowy most kolejowy nad Regalicą w Szczecinie

>>> Baza postojowo–cumownicza dla lodołamaczy w Szczecinie

>>> Nowe schronisko dla zwierząt w Szczecinie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.