Podpisano umowę na budowę obwodnicy Bolkowa

20.12.2016

34 miesiące od zawarcia umowy – tyle czasu będą mieli wykonawcy budowy obwodnicy Bolkowa w ciągu drogi krajowej nr 3 i 5 na zrealizowanie zadania.

Wykonawcą jest konsorcjum firm Mirbud S.A. i Skierniewice Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. Wartość umowy wynosi ok. 73,5 mln zł brutto.

W ramach umowy wykonawca wybuduje obwodnicę Bolkowa w ciągu drogi krajowej nr 3 i 5 o długości około 7,8 km, w tym po nowym śladzie o długości ok. 5,7 km, klasy technicznej GP, jednojezdniowej, o dwóch pasach ruchu oraz przebuduje i rozbuduje odcinek drogi krajowej nr 5 o długości ok. 2,1 km. Zadanie obejmuje budowę 1 węzła drogowego, 3 skrzyżowań jednopoziomowych, skanalizowanych, budowę obiektów inżynierskich w ciągu drogi: 3 estakad oraz 1 wiaduktu drogowego, a nad drogą – 2 wiaduktów.

Do zadania należy również: budowa urządzeń ochrony środowiska, w tym m.in. ekranów akustycznych, przepustów stanowiących przejścia dla zwierząt. Wykonawca będzie odpowiadał za wprowadzenie stałej oraz tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej i odcinkach przebudowywanych dróg – urządzeń organizacji i bezpieczeństwa ruchu (w tym: barier drogowych, oznakowania poziomego i pionowego), przywrócenie dróg publicznych użytkowanych przez wykonawcę w czasie budowy do standardu sprzed rozpoczęcia budowy zgodnie z ustaleniami poczynionymi z zarządcami dróg. Wykona pełną rekultywację terenów zajętych pod zaplecza techniczne, socjalne, place budowy, drogi na czas budowy i wszelkie inne tereny przekształcone przez wykonawcę w czasie robót i okresie usuwania wad.

Nadzór nad realizacją robót oraz zarządzanie kontraktem będzie pełniła firma Drogowa Trasa Średnicowa S.A.

 

Źródło:GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.