Podkarpacki odcinek autostrady A4 w budowie

04.02.2011

Wojewoda Podkarpacki wydał ostatnią wymaganą decyzję zezwalającą na realizację autostrady. Decyzja wydana z datą 31 stycznia 2011 r. dotyczy drugiej, ponad 4-kilometrowej sekcji odcinka autostrady A4 Radymno-Korczowa, przy granicy z Ukrainą.

Dla pierwszej sekcji liczącej 16,8 km decyzję ZRID wydano 13 grudnia 2010r. Prace są już tam prowadzone.

Odcinek autostrady A4 Radymno-Korczowa to drugi odcinek na Podkarpaciu realizowany systemem projektuj-buduj. Wykonawcą tego 22-kilometrowego odcinka jest firma J&P AVAX z Grecji. Zgodnie z podpisaną umową, realizacja tego zadania została podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap to projektowanie, a drugi to realizacja. Wykonawca najpierw opracował projekt budowlany w oparciu o przekazany przez GDDKiA projekt wstępny, decyzję lokalizacyjną oraz decyzję środowiskową a następnie uzyskał decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID).

 

 

Trasa odcinka, dla którego wydano w/w decyzję ZRID przebiega przez teren woj. podkarpackiego, przez powiat jarosławski (gmina Radymno). Początek umiejscowiony jest przed węzłem Korczowa na wysokości m. Młyny, zaś koniec na przejściu granicznym z Ukrainą (PG Korczowa).

 

Budowa autostrady obejmuje w szczególności:

1. budowę węzła autostradowego „Korczowa”, łączącego autostradę A4 z drogą krajową nr 4

2. budowę odcinków dróg dojazdowych (w tym drogi do przejścia granicznego) i wewnętrznych zapewniających obsługę przyległego terenu, o łącznej dł. 5,4 km

3. przebudowę istniejących dróg,

4. budowę urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego (bariery ochronne, osłony przeciwolśnieniowe, ogrodzenie autostrady)

5. budowę obiektów inżynierskich:

– estakada z funkcją przejścia dla zwierząt

– 2 wiadukty autostradowe

– wiadukt drogowy

– przepusty dla małych zwierząt zespolone z ciekami

6. budowę i przebudowę urządzeń infrastruktury technicznej 

7. przebudowę melioracji w zakresie: przebudowy istniejących rowów melioracyjnych, budowy przepustów na rowach melioracyjnych, przebudowie istniejącej sieci drenarskiej.

 

Realizacja inwestycji nie powoduje konieczności rozbiórek budynków mieszkalnych. Decyzji zezwalającej na budowę nadano rygor natychmiastowej wykonalności.

Podkarpacie jest obecnie jednym z największych placów budowy. Aktualnie w budowie i przebudowie jest ponad 200 km dróg, w tym m.in. 7 odcinków autostrady A4, 2 odcinki drogi ekspresowej S19 oraz obwodnica Jarosławia.

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.