Piknik #Zaufanych

02.10.2023

Już po raz drugi reprezentanci zawodów zaufania publicznego zorganizowali wspólny, rodzinny piknik, aby promować swoje profesje. Stoiska 11 samorządów zawodowych rozstawione w Multimedialnym Parku Fontann na warszawskim podzamczu przyciągnęły tłumy gości ciekawych tego, czym różnią się poszczególne profesje i za co odpowiadają.

 

 

Jednym z organizatorów II Rodzinnego Pikniku Zawodów Zaufania Publicznego była PIIB. Inżynierowie budownictwa od lat dumnie reprezentują zawód zaufania publicznego, czyli profesję o wysokim znaczeniu społecznym, wymagającą odpowiednich kwalifikacji. Każdy z zaangażowanych samorządów zawodowych miał przybliżyć uczestnikom wydarzenia charakter swojej pracy oraz zakres pomocy, jaką może świadczyć Polakom. Stoisko inżynierów pełne było atrakcji dla całych rodzin. Najmłodszych edukowała znana influencerka Ciocia od Klocków, która prowadziła również konkurs na wybudowanie najciekawszej konstrukcji z klocków. W tej rywalizacji udział wzięło ponad 50 dzieci. Obecni na wydarzeniu inżynierowie z całego kraju byli pod wrażeniem kreatywności niektórych z nich. Starsi uczestnicy mogli skorzystać z fachowej i bezpłatnej porady ekspertów w zakresie budownictwa.

 

 

– Wychodzimy do ludzi, by pokazać im, że inżynier budownictwa to zawód wart zaufania Polaków. To my odpowiadamy za szeroko pojęte bezpieczeństwo w całym procesie budowlanym, więc spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność. Dumnie wykonujemy nasze zadania, a takie wydarzenia jak ten piknik pomagają nam przybliżyć społeczeństwu, co kryje się za naszą pracą – powiedział Mariusz Dobrzeniecki, prezes Krajowej Rady PIIB.

O dobrą atmosferę w sektorze PIIB podczas całego pikniku dbał Rafał Zarzycki, wiceprezes KR PIIB, który w tym dniu przejął rolę konferansjera. Wrześniowy piknik był również okazją do integracji członków różnych samorządów zawodowych zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego.

 

Radosław Wojnowski

Zdjęcia: PIIB

 

Przeczytaj też:

Konferencja samorządów zawodów zaufania publicznego

Powołanie Ogólnopolskiego Porozumienia Samorządów Zawodów Zaufania Publicznego

Odpowiedzialność społeczna zawodów zaufania publicznego

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in