Panattoni Park Błonie III z powierzchnią 90 000 m²

29.07.2021

Panattoni Park Błonie III powstaje w strategicznej lokalizacji planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego.

 

Panattoni Park Błonie III

 

Rusza kolejna ogromna inwestycja w regionie warszawskim, która jest budowana w sąsiedztwie drogi DK 92 – Panattoni Park Błonie III.

W 2020 r. warszawski region zajął pierwsze miejsce pod względem ilości wynajętej powierzchni przemysłowej z popytem na poziomie 1,2 mln m², a spory udział miał w tym deweloper Panattoni, który m.in. wybudował największy obiekt w regionie – A2 Warsaw Park.

Panattoni Park Błonie III jest zlokalizowany w sąsiedztwie obszaru planowanego Centralnego Portu Komunikacyjnego i zaledwie 30 minut od granic Warszawy oraz lotniska Chopina. Będzie to kompleks trzech budynków o łącznej powierzchni ok. 91 000 m².

– Elastyczny projekt powierzchni operacyjnej parku pozwoli na sprawne działanie zarówno małych i średnich, jak i większych przedsiębiorstw, a przestrzenie doskonale sprawdzą się m.in. w obsłudze logistycznej, w tym branży e-commerce – mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.

Pierwszym najemcą kompleksu jest międzynarodowa firma transportowo-spedycyjna GTFL, która współpracuje z wieloma przedsiębiorstwami z całej Europy, w tym z największymi importerami z branży owocowo-warzywnej w Polsce. W parku firma zajmie 7700 m², z czego ponad 7500 m² zostanie przeznaczonych na część magazynową. W ramach Panattoni Park Błonie III najemca skonsoliduje swoje dwie dotychczasowe lokalizacje: powierzchnię magazynową i biurową, które znajdowały się w Błoniu i Grodzisku Mazowieckim. Teraz zyska większą przestrzeń i powierzchnię klasy A. Najemcę reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

 

Czytaj także:

Rozbudowa MLP Poznań West

MLP Gorzów Wielkopolski – nowoczesne centrum dystrybucyjne

Park Poznań West Gate – nowe centrum dystrybucyjne

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in