Advertisement

Zakupy firmowe przez Internet. Na co zwrócić uwagę? Poznaj 4 reguły

Artykuł sponsorowany

30.07.2021

Interesuje cię wyposażenie swojego przedsiębiorstwa w materiały budowlane wysokiej jakości? Niezależnie od specyfiki poszukiwanych przez ciebie towarów warto kierować się kilkoma dobrymi nawykami, które pozwolą na dokonanie satysfakcjonujących zakupów firmowych przez Internet.

Warto wybrać sklep, który cieszy się renomą i pozytywnymi opiniami

Sprawdzony sklep internetowy to klucz do tego, by wyposażyć się w wysokiej klasy materiały bez ryzyka, że na różnych etapach realizacji zamówienia – czy to dostępności towaru, czy bezpieczeństwa wysyłki – spotkamy się z licznymi utrudnieniami. W Polsce branża budowlana jest bardzo prężna i ciągle się rozwija. Wielu różnych sprzedawców posiada dedykowane sklepy internetowe, część z nich decyduje się na sprzedaż również za pośrednictwem platform takich jak Allegro Biznes. Są też podmioty, które korzystają zarówno z tego portalu, jak i własnego serwisu. Przy wyborze sklepu warto więc posiłkować się opiniami na jego temat (np. z forów branżowych czy z opinii o sprzedawcy na Allegro Biznes), a także samym opisem jego oferty i treścią zawartych na jego stronie zasad realizacji zamówień. Pozwala to na bezpieczne zakupy, co jest ważne przy operowaniu dużymi sumami pieniędzy. Znaczenie ma też to, w jakim czasie zostanie dostarczony nasz towar. W przypadku Allegro Biznes jasno określony jest czas wysyłki. Jeśli na stronie sklepu takiego nie ma, warto skontaktować się z infolinią danego podmiotu i o to dopytać.

 

zakupy firmowe przez internet

Nie odkładaj firmowych zakupów na później – po prostu zapłać kiedy indziej!

W tak dynamicznie rozwijającej się branży jak sektor budowlany warto szczególną uwagę zwrócić na zachowanie płynności finansowej i zakup materiałów w najlepszym momencie. Odpowiednie reakcje biznesowe wobec aktualnej sytuacji rynkowej wspiera system płatności odroczonych, który oferowany jest przez kilka zaufanych sklepów w Polsce, w tym na wcześniej wspomnianej najpopularniejszej platformie e-commerce nad Wisłą, Allegro.

 

Odroczona płatność dla firm to usługa Allegro Biznes, która pozwala na opłacenie nawet sporych zamówień bez konieczności uiszczania opłaty w momencie składania zamówienia – płatności można odłożyć nawet na 21, 45 lub 60 dni. To szczególnie dobre rozwiązanie dla podmiotów, które chcą zachować jak największą elastyczność w trakcie realizacji swoich zleceń – np. gdy spodziewamy się opóźnienia w wypłacie ze strony podmiotu zlecającego czy nie otrzymujemy zaliczki. Skorzystanie z tej opcji jest bardzo proste: należy założyć na portalu Allegro konto firmowe i aktywować za darmo specjalną usługę. Kiedy nasze konto zostanie sprawdzone, a my zaakceptujemy warunki usługi, w serwisie pojawi się odnawialny limit w wysokości 10 000 zł – środki te (jednorazowo min. 100 zł) można wydać u dowolnego sprzedającego, który oferuje sprzedaż z odroczoną płatnością.

Bezpieczna dostawa pozwala ograniczyć przestoje i zagwarantować wysoki standard

Zachowanie płynności, elastyczności i stawianie na sprawdzone sklepy to nie wszystko. W przypadku realizacji budowlanych kluczowy jest bezpieczny transport. Komponenty i materiały budowlane muszą być dostarczone w najlepszy możliwy sposób. Wiele firm decyduje się na transport niektórych towarów we własnym zakresie, inne decydują się na korzystanie z dedykowanych firm kurierskich. Jeśli skorzystamy z dostawy niskiej jakości, możemy spodziewać się opóźnień czy nawet uszkodzeń transportowanych towarów. Jeśli do nich dojdzie, często możemy liczyć na ubezpieczenie, jednak problemem jest to, że każda tego typu sytuacja powoduje przestój i konieczność czekania na wymianę komponentu. Uderza to nie tylko w naszą firmę, lecz także w klienta – np. opóźniając realizację jego zlecenia.

Zakupy firmowe przez Internet – liczy się wysoka jakość

Wiele podmiotów, które działają w sieci, oferuje towary niezbyt wysokiej jakości w bardzo atrakcyjnej cenie. Ich pochodzenie jest jednak wątpliwe, a sam standard pozostawia wiele do życzenia. Dlatego nie warto korzystać z oferty, która lakonicznie traktuje o parametrach danego produktu. Zdecydowanie warto szukać zaufanych sprzedawców, którzy opisują dokładną specyfikację towaru. To znak, że możemy im ufać – a jeśli pojawią się komplikacje lub nawet zostaniemy oszukani, będziemy mieć sporo materiału dowodowego, by wykazać, że to nie nasze zaniechanie, a celowe działanie oszusta doprowadziło do strat.

Wysoka jakość towarów z internetu to także szansa na poprawę zadowolenia klientów. Odpowiedni standard produktów sprawia, że nadają się one do użytku przez lata, a to przyczynia się do wzrostu naszej renomy jako zaufanego podmiotu, który realizuje swoje zlecenia wzorcowo.

 

Zobacz też:

Zapasy materiałów budowlanych, czyli wyścig z inflacją

Rosną ceny materiałów budowlanych

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.