Otwarto Centrum Opieki Wyręczającej

11.01.2017

W grudniu w Krakowie otwarto pierwsze w Polsce Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej. Jest to również pierwszy w Polsce budynek o przeznaczeniu medycznym wybudowany w technologii szkieletu drewnianego.

Centrum Opieki Wyręczającej dla Przewlekle i Nieuleczalnie Chorych Dzieci im. Hanny Chrzanowskiej powstało z inicjatywy Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci. Ośrodek ma na celu zapewnienie kompleksowej opieki małym pacjentom, jak również wsparcie rodzin, które w czasie pobytu dziecka będą miały chwilę wytchnienia od codziennej, wyczerpującej opieki. Centrum spełni funkcję drugiego domu dla dzieci i młodych osób, które będą przebywać w komfortowo wyposażonych pokojach, pod profesjonalną opieką pielęgniarek, lekarzy i wolontariuszy. Z ośrodka będą mogły bezpłatnie korzystać rodziny z całej Polski.

 

Fot. Paweł Wodnicki

 

W powstanie centrum zaangażowani byli eksperci ISOVER. Oprócz dostarczenia odpowiednio dopasowanych materiałów izolacyjnych, zapewniali także wsparcie techniczne w kwestiach związanych z budową.

Budowa i wyposażenie trwały zaledwie 19 miesięcy. Prace rozpoczęto w kwietniu 2015 r. Jest to pierwszy w Polsce budynek o charakterze szpitalnym wybudowany w technologii szkieletu drewnianego. Spełnia on restrykcyjne normy higieniczno-sanitarne stawiane budynkom szpitalnym.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.