Osiedle Vilda Park w Poznaniu gotowe

23.04.2020

Osiedle Vilda Park, poznańska inwestycja BPI Real Estate Poland, po 24 miesiącach od rozpoczęcia budowy zostało oddane do użytku.

 

 

Belgijski deweloper zakończył budowę osiedla Vilda Park, które uzyskało także pozwolenie na użytkowanie. Jest to czwarty zakończony sukcesem projekt spółki w Polsce. Znajduje się on w Poznaniu przy ulicy Droga Dębińska.

Na osiedlu jest w sumie 248 funkcjonalnych mieszkań. Każdy z nich ma ogródek lub przestronny balkon. Powstało tu też 7 lokali usługowych. W budynku znajdują się komórki lokatorskie oraz podziemny garaż, a także naziemne miejsca postojowe.

Na terenie osiedla zaprojektowano przyjazne i dostępne dla wszystkich przestrzenie wspólne: zielony dziedziniec oraz oryginalny plac zabaw dla dzieci w formie tzw. grajobrazów. Wykorzystano również ciekawe i przyjazne środowisku rozwiązania. Poza nasadzeniami obejmującymi 110 drzew oraz kilka tysięcy roślin z 47 gatunków, zamontowano domki dla jerzyków, a także wydzielono ogródki przeznaczone do ekologicznych upraw ziół i warzyw.

– Podłoże, na którym powstała inwestycja oraz posadowienie w bliskiej odległości koryta rzeki sprawiły, że przy budowie mogliśmy wykorzystać globalne doświadczenie grupy CFE. Cieszę się, że bezpiecznie i z sukcesem dotarliśmy do terminowego końca jej realizacji – powiedział o budowie Bruno Lambrecht – dyrektor generalny CFE Polska – wykonawcy osiedla.

Nowoczesny projekt Vilda Park powstał w pracowni architektonicznej Litoborski + Marciniak. Architekci zastosowali w nim różnorodne materiały wykończeniowe, jak np. drobnoziarnisty tynk szlachetny, drewno czy szkło.

Inwestycja została ukończona po ponad 24 miesiącach budowy, która rozpoczęła się w kwietniu 2018 r. Generalnym wykonawcą osiedla było CFE Polska.

 

 

BPI Real Estate w Polsce realizuje także inne inwestycje w Polsce. We Wrocławiu buduje kompleks typu mixed-use Bulwary Książęce, a w Warszawie – Rezydencję Barska na Ochocie oraz inwestycję wolaRE na Woli.

Firma należy do belgijskiej grupy kapitałowej CFE, która prowadzi działalność w ramach trzech odrębnych spółek zależnych: DEME – realizuje prace związane z pogłębianiem akwenów wodnych, inżynierii środowiskowej oraz inwestycji hydrotechnicznych i infrastrukturalnych; CFE – generalne wykonawstwo w zakresie robót budowlanych, technicznych i związanych z infrastrukturą kolejową; BPI Real Estate – działalność deweloperska obejmująca inwestycje na rynku nieruchomości.

 

Czytaj także: Perspective – Wille Miejskie – nowe osiedle we Wrocławiu

Rynek obiektów komercyjnych w czasie epidemii

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in