Osiedle Mickiewicza 4 w Warszawie – ostatni etap

14.01.2020

Rozpoczyna się realizacja ostatniego etapu Osiedla Mickiewicza 4 w Warszawie, usytuowanego wśród zieleni, z zachowanym starodrzewiem, z przyrodniczą ścieżką edukacyjną i parkiem.

 

 

W ramach Osiedla Mickiewicza 4 przy ul. Rudzkiej spółka mieszkaniowa Skanska zrealizuje dwa sześciopiętrowe budynki ze 132 mieszkaniami o powierzchni od blisko 27 do ponad 100 m². Dobre oświetlenie lokali zapewnią panoramiczne okna o wysokości ok. 2,4 m. Dzięki zainstalowanym w nich nawiewnikom antysmogowym, wyposażonym w filtry zatrzymujące pyły i alergeny, poprawi się również jakość powietrza wewnątrz. Każde mieszkanie ma balkon lub loggię.

Osiedle Mickiewicza 4 jest wkomponowane w bogatą zieleń i starodrzewie. Aż 60% jego obszaru to powierzchnia biologicznie czynna. Powstanie tu też park o powierzchni 3,5 tys. m² oraz wewnętrzny ogród z blisko pięćdziesięcioma gatunkami roślin charakterystycznymi dla tutejszego ekosystemu. Na terenie inwestycji powstanie także przyrodnicza ścieżka edukacyjna.

 

 

Osiedle będzie certyfikowane w systemie środowiskowym BREEAM. Zastosowano tu bowiem m.in. bezpieczne materiały wykończeniowe z niską emisją LZO (lotnych związków organicznych) oraz energooszczędne rozwiązania, takie jak oświetlenie LED w częściach wspólnych, aktywowane czujnikami ruchu.

W częściach wspólnych budynków dominować będą jasne drewno, biel i czerń. Dostęp do każdego z pięter zapewnią cichobieżne windy, przystosowane do przewożenia wózków dziecięcych i korzystania przez osoby z niepełnosprawnościami. Zadbano również o minimalną liczbę krawężników i progów.

Na parterze jednego z budynków powstanie świetlica o wybranej przez mieszkańców nazwie „Öppen”, w której sąsiedzi będą mogli razem obejrzeć film lub mecz, zagrać w brydża, odrobić z dzieckiem lekcje albo napić się kawy.

Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2021 r.

Generalny wykonawca: Skanska S.A. Projekt architektoniczny: HRA Architekci.

 

Przeczytaj też: Holm House 3 – budowa III etapu

Beton, który walczy ze smogiem

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.