Odwierty pod budowę wrocławskiego stadionu

25.02.2008

22 lutego br. we Wrocławiu rozpoczęły się odwierty pod budowę stadionu na EURO 2012.

Mają one określić warunki geologiczno – inżynierskie dla projektowanego stadionu na mistrzostwa Europy. Jak poinformował prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz prace te  – mają pokazać stabilność gruntu oraz to, jak, gdzie i ile betonu trzeba wylać, żeby było bezpiecznie. Ich celem jest zatem określenie właściwości gruntów, m.in. ich składu i gęstości.
Zaplanowano wywiercenie 92 otworów o głębokości od 4 do 15 metrów. Jak mówi prowadzący odwierty Janusz Supel – 70 z nich zostanie przeprowadzonych bezpośrednio pod planowanym stadionem, reszta na terenie infrastruktury, która będzie się znajdowała wokół niego.
Odwierty mają potrwać ok. miesiąca. Pobrane próbki trafią do laboratorium, gdzie zostaną przebadane. Do końca kwietnia ma zostać sporządzony raport z przeprowadzonych badań.
W 2010 r. ma się zakończyć budowa stadionu, który powstanie na wrocławskich Maślicach.

Źródło (tekst): PAP

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.