Obwodnica Wałcza – wznowienie budowy

03.06.2020

Obwodnica Wałcza w ciągu drogi ekspresowej S10 zostanie ukończona przez firmy Budimex S.A. oraz PORR.

 

 

 

Zostanie wznowiona realizacja obwodnicy Wałcza – ukończone zostaną poprzeczne obiekty mostowe. Prace za sumę 40,8 mln zł wykona Budimex S.A. Na dokończenie 9 wiaduktów nad obwodnicą wykonawca będzie miał ok. 4 miesiące (dokładnie 122 dni). Jest to pierwsza z umów na dokończenie prac na obwodnicy Wałcza po poprzednim wykonawcy.

Roboty na obiektach mostowych poprzecznych do budowanej drogi to w większości prace wykończeniowe. Konstrukcję tych obiektów zrealizował poprzedni wykonawca. Przedmiot zamówienia stanowią też zbiorniki retencyjne oraz retencyjno-filtracyjne, jak również drogi dojazdowe.

Firma PORR natomiast dokończy roboty na trasie głównej obwodnicy Wałcza za kwotę 87,3 mln zł.To druga umowa na dokończenie trasy.

Na większości obwodnicy pozostała do zrealizowania ostatnia warstwa nawierzchni, natomiast na fragmencie pomiędzy węzłami Wałcz Zachód i Wałcz Północ są to również niższe warstwy bitumiczne. Na początkowym odcinku drogi zostaną także wykonane brakujące elementy odwodnienia. W ramach zamówienia zostanie wykonana część brakujących robót przy obiektach mostowych w ciągu obwodnicy.

Wybrano także wykonawców prac na węzłach drogowych i elementów BRD, czyli oznakowania oraz barier. Trwają przetargi na zieleń i kanał technologiczny.

Budowę obwodnicy Wałcza realizowała wcześniej firma Energopol Szczecin, która przerwała roboty po osiągnieciu ponad 80% zaawansowania robót. W efekcie GDDKiA odstąpiła od umowy z winy wykonawcy w połowie października 2019 roku. Po inwentaryzacji placu budowy, w grudniu zeszłego roku ogłoszono pierwszy przetarg na dokończenie inwestycji. Budowa została podzielona na mniejsze przetargi według asortymentów pozostałych do zrealizowania prac.

Oddanie drogi do ruchu zaplanowano na koniec 2020 roku.

 

Źródło: GDDKiA

 

Czytaj także: Budowa obwodnicy Wałcza w ciągu ekspresowej S10

Powstaną obwodnice Kroczyc, Pradeł, Szczekocin i Goleniów

9 programów inwestycji dla zadań drogowych zatwierdzonych

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.