Obrzeżna – nowy projekt PRS w Warszawie

15.03.2023

Obrzeżna w Warszawie to nowa inwestycja z mieszkaniami na wynajem skierowana przede wszystkim do młodych profesjonalistów i studentów. Będzie certyfikowana BREEAM na poziomie Very Good.

 

Obrzeżna

 

Ul. Obrzeżna na mokotowskim Służewcu w Warszawie wzbogaci się niedługo o nowy budynek wpisujący się w sektor PRS (ang. Private Rented Sector). Został zaprojektowany z myślą o potrzebach młodych profesjonalistów i studentów. Znajdzie się w nim 565 lokali na wynajem o powierzchni od 17 do 34 m² oraz 140 m² powierzchni usługowej na parterze. W budynku składającym się z 14 kondygnacji (w tym 13 nadziemnych) zaplanowano liczne co-livingowe przestrzenie, w tym kuchnię, pralnię, pokój gier, siłownię i saunę, a także salę co-workingową dla osób pracujących zdalnie. Projekt uwzględnia również budowę 3 tarasów z miejscami do relaksu i panoramicznym widokiem na miasto. W garażu podziemnym znajdzie się 112 miejsc postojowych dla samochodów. Powstanie też dodatkowo 38 miejsc naziemnych.

Nowoczesna inwestycja będzie realizowana zgodnie z ekologiczną certyfikacją BREEAM na poziomie Very Good w ramach współpracy joint venture BPI Real Estate Poland z Acteeum Group.

Budynek Obrzeżna ma już prawomocne pozwolenie na budowę. W procesie sprzedaży inwestycji na rzecz inwestora instytucjonalnego wpierać będzie projekt Jones Lang LaSalle (JLL), co rozpocznie się w ciągu kilku najbliższych tygodni.

– Inwestycja przy ul. Obrzeżnej będzie miała certyfikat BREEAM na poziomie Very Good, który wyznacza standardy w projektowaniu zrównoważonego, zielonego budownictwa. Co więcej, zwiększyliśmy powierzchnię biologicznie czynną na jej terenie. Zoptymalizowaliśmy m.in. powierzchnię garażu podziemnego i uzyskaliśmy możliwość posadzenia zieleni w gruncie rodzimym oraz lepszego wchłaniania wód opadowych. Poza ekologicznymi benefitami wynikającymi z dostępności usług w zasięgu spaceru, nie zabraknie miejsc do ładowania aut elektrycznych oraz parkingów dla rowerów. Aktualnie dopracowujemy szczegóły harmonogramu budowy, której rozpoczęcie planowane jest jeszcze tego lata – opowiada Andrzej Świder, dyrektor projektu w BPI Real Estate Poland.

 

Źródło: BPI Real Estate

 

Czytaj także:

Najem zamiast własności? Rośnie sektor PRS w Polsce

Mieszkania PRS przy ul. Piątkowskiej w Poznaniu

Olivia Nord i Olivia Nowa – nowe budynki w ramach Olivia Centre

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in