O instalacjach w Krynicy-Zdroju

17.07.2017

19–21 kwietnia br. w hotelu Panorama w Krynicy-Zdroju odbyła się VI Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Techniczna „Funkcjonowanie, eksploatacja i bezpieczeństwo systemów gazowych, wodociągowych, kanalizacyjnych i grzewczych” pod honorowym patronatem Izby Gospodarczej Wodociągi Polskie.

W konferencji, której partnerem było Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. w Krakowie, wzięło udział 96 uczestników reprezentujących wyższe uczelnie, przedsiębiorstwa komunalne, biura projektowe i firmy branżowe.

Tematyka konferencji obejmowała w szczególności: technologie i techniki procesów przesyłu i dystrybucji gazu, systemy gazownicze, jakość i niezawodność procesów uzdatniania wody, oczyszczania ścieków, informatyczne narzędzia zarządzania systemami gazowymi, wodociągowymi, kanalizacyjnymi i grzewczymi, awaryjność systemów, modelowanie i symulacje hydrodynamiczne sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, a także ryzyko i bezpieczeństwo systemów odprowadzania wód opadowych.

 

 

Całość tematyki została zrealizowana w przygotowanych 41 referatach, z których 25 zostało opublikowanych w miesięczniku „Gaz Woda i Technika Sanitarna” nr 4/2017.

Ze względu na naukowy i równocześnie praktyczny charakter konferencji szczególnie cenne okazały się referaty zawierające wnioski z prowadzonych badań połączonych z doświadczeniami praktycznymi, które z pewnością przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy fachowej uczestników i wymiany doświadczeń.

 

Maria Duma

przewodnicząca Komitetu Organizacyjnego

 

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.