Nowoczesny obiekt Polskiej Spółki Gazownictwa

04.11.2016

Polska Spółka Gazownictwa oddała do użytku nową siedzibę Rejonu Dystrybucji Gazu w Gliwicach przy ul. Rolników 447.

W nowym budynku będzie pracować około 70 osób. Cała inwestycja kosztowała blisko 14,5 mln zł. Nowoczesny obiekt będzie pełnić funkcję centrum obsługi klientów z obszaru Gliwic oraz pobliskich miejscowości.

Prezes PGNiG Piotr Woźniak podkreślił, że oddany do użytku obiekt to jeden z najnowocześniejszych tego typu budynków w Polsce. Dodał, że zapewni on odpowiednie warunki i bezpieczeństwo nie tylko klientom PSG, ale również pracownikom tej spółki. Prezes Polskiej Spółki Gazownictwa Jarosław Wróbel podkreślił, że chce, aby w ciągu najbliższych 10 lat wszystkie placówki spółki były w podobnym standardzie jak ta.

 

 

Docelowo w budynku na ponad 2800 m² może pracować 116 osób. Wyposażono go również w system sygnalizacji pożaru, system kontroli dostępu, system sygnalizacji włamania i napadu, sieć IT oraz wiele innych rozwiązań technicznych. W budynku jest też sala konferencyjna w pełni wyposażona w urządzenia multimedialne.

 

Spółka planuje rozbudowę infrastruktury i kolejne inwestycje w mniejszych ośrodkach, które w przeciwieństwie do miast wojewódzkich nie mają tak dużych szans na rozwój. W najbliższych czasie planowane jest otwarcie nowych 46 placówek PSG, a także zwiększenie nakładów inwestycyjnych w celu likwidacji tzw. białych plam, czyli obszarów jeszcze niezgazyfikowanych.

 

Źródło: Polska Spółka Gazownictwa

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in