Nowe usługi oparte o przetwarzanie w chmurze dla BIM firmy Autodesk

09.07.2012

Autodesk BIM 360 – zestaw usług opartych o przetwarzanie w chmurze, który zapewnia dostęp do informacji projektowych w dowolnym czasie i miejscu przez cały cykl życia projektu.

Oprogramowanie jest kompatybilne z rozwiązaniami do BIM zawartymi m.in. w pakietach Autodesk Building Design Suite i Autodesk Infrastructure Design Suite. Modelowanie informacji o budynku to proces oparty o inteligentny model 3D zapewniający wgląd w informacje umożliwiające opracowywanie i prowadzenie projektów budowlanych i infrastrukturalnych szybciej, ekonomiczniej i ze mniejszym wpływem na środowisko naturalne.

Najnowsze usługi oparte o przetwarzanie w chmurze, które umożliwiają współpracę w wielu różnych obszarach, koordynację i wymianę danych o obiektach, zrewolucjonizują współpracę architektów, inżynierów, wykonawców i właścicieli w czasie rzeczywistym, a także sposób zarządzania danymi o budynkach. Autodesk BIM 360 oferuje inżynierom budowlanym oraz specjalistom z zakresu transportu i planowania urbanistycznego nowe usługi oparte o przetwarzanie w chmurze, które umożliwiają współpracę między oddalonymi od siebie zespołami, od koncepcji, przez stworzenie i ocenę projektu, aż do oceny jego wykonalności. 

Autodesk ogłosił niedawno przejęcie Vela Systems, dostawcy oprogramowania do przetwarzania w chmurze i mobilnego oprogramowania do zarządzania w terenie dla branży budowlanej. Połączenie technologii Vela i Autodesk BIM 360 umożliwia przeniesienie procesu BIM na teren budowy, co pozwala wykonawcom zautomatyzować pracę w terenie, m. in. kontrolę jakości, bezpieczeństwa i przekazywania do eksploatacji, a także dystrybucję planów i rysunków. Autodesk BIM 360 ułatwia osiągnięcie lepszych wyników dzięki przeniesieniu najbardziej skomplikowanych zadań obliczeniowych do chmury, umożliwiając tym samym wykonywanie szybkiej wizualizacji przy użyciu renderowania, a także symulacji na wczesnym etapie projektu przy użyciu analizy energetycznej i strukturalnej. Oprogramowanie odgrywa istotną rolę także podczas odbioru projektu i w trakcie jego całego cyklu życia, dostarczając właścicielom budynków i infrastruktury informacje dotyczące eksploatacji i konserwacji.

Autodesk BIM 360 stanowi istotne rozszerzenie Autodesk 360, platformy, która umożliwia wykorzystanie ogromnej mocy obliczeniowej w chmurze w celu przekształcenia sposobu projektowania, wizualizacji i symulacji pomysłów oraz udostępniania efektów pracy. Wcześniej w tym roku Autodesk wprowadził oprogramowanie do zarządzania cyklem życia produktu Autodesk PLM 360, usługę opartą o przetwarzanie w chmurze, która zapewnia lepszy dostęp do informacji o produkcie i sprawniejsze zarządzanie nimi, co umożliwia ciągłe usprawnianie projektowanych i produkowanych rozwiązań. Nieco później firma udostępniła szereg nowych usług Autodesk 360 dla klientów posiadających oprogramowanie Autodesk Design i Creation Suite. Blisko 9 mln użytkowników skorzystało z usług Autodesk 360 od czasu ich udostępnienia we wrześniu 2011 r.

 

Rozwiązanie Autodesk BIM 360 jest dostępne w języku angielskim, a w najbliższej przyszłości również w innych językach. Niektóre usługi mogą być dostępne wyłącznie dla subskrybentów Autodesk Infrastructure Design Suite 2013 i Autodesk Building Design Suite 2013.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in