Nowe osiedle Młyny Gdańskie

05.12.2019

Osiedle Młyny Gdańskie to nowa inwestycja powstająca przy ul. Malczewskiego w Gdańsku Siedlce, nawiązująca do historycznej zabudowy tych terenów.

 

 

Założenia projektowe

Inspiracją dla budynków Młynów Gdańskich była sąsiadująca zabudowa: średniowieczny Wielki Młyn w Gdańsku, historyczne młyny nad Potokiem Siedleckim oraz sady wiśniowe i winnica, istniejące tutaj w XVI i XVII w. Elewacja budynków będzie nawiązywać do historii miejsca, dzięki zastosowaniu mineralnych płytek klinkierowych z piasku kwarcowego oraz grafitowemu podziałowi elewacji podkreślającemu linie stropów. Na terenie wewnętrznego dziedzińca zamontowane zostanie dodatkowo ruchome koło młyńskie wraz z założeniem wodnym.

Młyny Gdańskie będą mieć układ tarasowy, gdyż realizowane będą na zboczu z trzema, kaskadowo położonymi placami. Układ urbanistyczny kwartału jest mocno zróżnicowany, co pozwoli uzyskać atrakcyjne otwarcia widokowe, bardzo dobre nasłonecznienie mieszkań oraz prywatność i oddalenie od sąsiednich budynków czy budynków po przeciwnej stronie ul. Malczewskiego.

Deweloperem osiedla jest Allcon Osiedla sp. z. o.o., a projekt architektoniczny przygotowali B1 Architekci, arch. Karol Krzempek, arch. Jakub Bartoszewicz.

 

 

Czytaj także: TOP 10: najciekawsze inwestycje budowlane. Polska 2019

 

Młyny Gdańskie – struktura osiedla

W ramach osiedla powstaną 4 budynki z halami garażowymi. Budynki A, B, C będą miały 4 kondygnacje (3 piętra), a D – 5 kondygnacji (4 piętra). Łącznie oddanych do użytku zostanie 166 mieszkań oraz 6 lokali usługowych od strony ul. Malczewskiego, w tym 3 przewidziane pod usługi gastronomii – z miejscami postojowymi naziemnymi (9 miejsc zewnętrznych). Konstrukcja umożliwia łączenie lokali. Mieszkania będą 1–5-pokojowe, o powierzchni od 25 do 122 m². Tarasy na parterze będą miały do 17 m², a balkony/loggie – od 4,9 do 17 m². Powierzchnie ogródków będą się kształtować od 8 do 220 m².

Budowa rozpocznie się w I kwartale 2020 r. Koniec budowy budynków A i B przewidziano na III kwartał 2022 r., a budynków C i D – I kwartał 2023 r.

 

 

Udogodnienia zastosowane w Młynach Gdańskich:

  • Strefa rekreacyjno-klubowa: klub fitness dla mieszkańców (ok. 200 m²), sala klubowa ze stołem bilardowym, plac rekreacyjny w strefie wejścia do klubu
  • Teren osiedla z oświetlonymi ciągami pieszymi oraz dojazdem do hal podziemnych
  • Roślinność: drzewa oraz specjalnie dobrane gatunki roślin
  • Elementy małej architektury: ławki, śmietniki, stojaki rowerowe, oświetlenie niskie i wysokie
  • Stacja szybkiego ładowania samochodów elektrycznych
  • 3 podziemne hale garażowe, komórki lokatorskie, boksy na akcesoria
  • Specjalnie zaprojektowane wnętrza: korytarze oraz klatki schodowe z windami oraz z dziennym doświetleniem
  • Portiernia z ochroną 24 godziny/dobę, monitoring, ogrodzenie z szlabanem i kontrolą dostępu
  • Patio – wewnętrzny dziedziniec z drewnianymi podestami, zielenią oraz małą architekturą i placem zabaw dla dzieci

 

Przeczytaj też: Rewitalizacja Dolnego Miasta w Gdańsku

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in