Nowe oprogramowanie GRAITEC Advance 2016

22.06.2015

Firma GRAITEC, międzynarodowy producent oprogramowania dla sektora AEC (systemy wspomagające projektowanie konstrukcji, wdrożenia technologii BIM), wprowadza na rynek nowe wersje programów GRAITEC Advance 2016.

W ofercie oprogramowania GRAITEC Advance 2016 znajdują się również nowe aplikacje: ADVANCE PowerPack – dodatek stanowiący rozszerzenie do Autodesk® Revit® oraz ADVANCE Workshop – system do zarządzania produkcją elementów stalowych.

 

Advance PowerPack dla Autodesk Revit® jest nową aplikacją dedykowaną użytkownikom programu Autodesk® Revit® (wszystkie branże). Program oferuje szeroką gamę narzędzi poprawiających wydajność pracy w Revicie: szybsze modelowanie, uproszczone i łatwe w kontroli opisy i wymiary, tworzenie rozbitych widoków modeli 3D oraz wiele innych narzędzi do bezpośredniego importu danych z plików XLS lub eksportu bezpośrednio do pliku .DWG. Kolejną propozycją jest zintegrowane narzędzie BIM Connect, które umożliwia bezproblemowe przesyłanie informacji o modelu pomiędzy programami Autodesk Revit i GRAITEC Advance Design (model jest przekazywany pomiędzy tymi programami wraz z wynikami obliczeń konstrukcji). Funkcja ta umożliwia lepszą koordynację i współpracę w procesie BIM pomiędzy inżynierami pracującymi na jednym modelu.

Celem firmy GRAITEC posiadającej status Platynowego Partnera Autodesk jest systematyczne dostarczanie innowacyjnych rozwiązań wspierających platformę Revit®, stanowiących wartość dodaną dla użytkowników tego programu na całym świecie.

 

 

ADVANCE Workshop 2016 jest nowym narzędziem do zarządzania produkcją elementów konstrukcji stalowych (Management Information System – MIS), które zostało zaprojektowane, aby umożliwić producentom elementów stalowych pełną kontrolę nad każdym etapem produkcji. Ten łatwy w obsłudze program powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku, pozwalając na zarządzanie procesami w magazynach, podczas produkcji (CNC) elementów stalowych. Poprzez bezpośrednie połączenie z Autodesk® Advance Steel, program Advance Workshop stanowi doskonałe rozwiązanie dla klientów firmy GRAITEC na rynku konstrukcji stalowych włączając w to pełne wsparcie dla danych NC pochodzących z wszystkich głównych systemów detalowania 3D. Program Advance Workshop wspiera producentów elementów konstrukcji stalowych poprzez danie im pełnej kontroli nad procesami w firmie. Ponadto osobom odpowiedzialnym za produkcję pozwala na optymalizację pracy oraz zwiększa możliwości produkcyjne i minimalizuje koszty.

 

 

PowerPack dla Autodesk Advance Steel 2016 w znaczny sposób zwiększa funkcjonalność dotychczasowej wersji integrując dwukierunkowe połączenie z produktem Advance Workshop oraz wprowadzając połączenie z chmurą.

Program Advance PowerPack dla Autodesk® Advance Steel 2016 ma wiele nowych opcji, takich jak: profile znanych producentów, nowe narzędzia do tworzenia splajnów dla złożonych podłużnic w schodach kręconych, narzędzia do automatycznego tworzenia pokrycia elementów płaskich poprzez kratki o wymiarach standardowych, kilka ulepszeń dotyczących funkcjonalności już istniejących w poprzedniej wersji produktu. Kluczowe w tej wersji jest dodanie dwukierunkowego połączenia pomiędzy programami Autodesk® Advance Steel i Advance Workshop, które pozwala użytkownikom na przekazanie i graficzne wyświetlanie informacji o danych dla fabrykacji w czasie rzeczywistym. Otrzymane dane mogą zostać umieszczone w chmurze, aby umożliwić dostęp do nich również na placu budowy.

 

Program Advance Design w wersji 2016 ma całkowicie nowy, ergonomiczny interfejs użytkownika oparty na wstążkach; ułatwia to poruszanie się po programie i pozwala na szybszy dostęp do potrzebnych opcji. W tej wersji programu dodane zostały normy polskie, amerykańskie i kanadyjskie oraz niemiecki załącznik EC8, rozszerzając tym samym ofertę programu Advance Design na kolejne rynki. W wersji 2016 zostały dodane nowe narzędzia projektowe dla sztywnych diafragm, wymiarowania płyt i żeber żelbetowych. Uaktualnione zostało również połączenie pomiędzy programami Advance Design i Autodesk® Revit, pozwalające na wymianę informacji o modelu konstrukcji oraz na przekazanie wyników obliczeń do programu Revit® w ramach idei BIM.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.