Nowe kleje Weber do systemów ociepleń

20.06.2018

Uniwersalne kleje do systemów ETICS: weberbase BIAŁY i weberbase UNI W o bardzo dobrej przyczepności można stosować pod i na różne rodzaje wełny i styropianu.

Klej weberbase UNI W jest przeznaczony do montażu i zatapiania siatki w wełnie mineralnej, a unikatowy biały klej uniwersalny weberbase BIAŁY – do styropianu.

– weberbase UNI W to klej wszechstronny. Z zasady jest przeznaczony do mocowania i zabezpieczania płyt z wełny zwykłej i lamelowej, ale z powodzeniem sprawdzi się także przy izolacji ze styropianu białego i grafitowego. Jest to o tyle istotne, że coraz częściej – ze względu na wymogi przeciwpożarowe – na tej samej powierzchni pojawiają się fragmenty ocieplane jednym i drugim materiałem. W takiej sytuacji nie musimy zmieniać kleju, wszystko można zamocować i przeszpachlować jednym klejem weberbase UNI W. Jeśli chcemy zaizolować tak newralgiczne miejsce jak strop garażu, również warto sięgnąć po klej weberbase UNI W w duecie z płytami z wełny lamelowej” – mówi Krzysztof Siemak, kierownik produktu systemy fasadowe Weber. weberbase BIAŁY idealnie natomiast współgra z izolacją ze styropianu białego oraz grafitowego.

 

 

To, co wyróżnia nowe kleje Weber do systemów ociepleń, to także bardzo dobre parametry mechaniczne. – Dla praktyka najważniejsza jest przyczepność kleju do podłoża i tu mamy się czym pochwalić. Wskaźnik przyczepności kleju białego do betonu wynosi aż 0,75 MPa, a dla kleju do wełny mineralnej kształtuje się na poziomie 0,6 MPa. Tak wysokie parametry zapewniają super trwałość i niezawodność mocowania izolacji – tłumaczy Krzysztof Siemak.

Nowe kleje są również wyjątkowo plastyczne, więc mocowanie płyt i szpachlowanie nie sprawia żadnych trudności. Co więcej, użycie weberbase UNI W lub weberbase BIAŁY sprawia, że w niektórych przypadkach nie trzeba stosować kołków. – Jeśli pracujemy na płytach z wełny lamelowej lub styropianu białego o określonej grubości i zdefiniowanej wysokości montażu, to zastosowanie samego tylko kleju wystarczy do solidnej stabilizacji mechanicznej systemu ocieplenia. Lamella nie może być grubsza niż 16 cm, a wysokość jej montażu nie powinna przekraczać 12 m. Dla styropianu dopuszczalna jest taka sama grubość, ale płyty mogą być mocowane na wysokości do 20 m. Trzeba jednak pamiętać, że dla zachowania bezpieczeństwa mocowania systemu ocieplenia, każdy przypadek powinien być opiniowany indywidualnie przez Dział Techniczny Weber” – wyjaśnia Krzysztof Siemak.

Nowy klej weberbase BIAŁY wyróżnia się w ofercie dostępnych na rynku zapraw klejowych pod kilkoma względami, m.in. sprawia, że nawet połowicznie wykończona fasada prezentuje się ładnie i estetycznie, jest wzmocniony 3-milimetrowymi włóknami PP, co zwiększa jego wytrzymałość oraz ułatwia przenoszenie naprężeń, dlatego nadaje się do zastosowania na elewacjach, które będą wykańczane szybko nagrzewającymi się ciemnymi kolorami. Klej weberbase BIAŁY jest też niezwykle praktyczny, bo pozwala na nałożenie tynku bez potrzeby wcześniejszego gruntowania.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in