Nowa technologia HoloLens na budowie

15.03.2017

Ghelamco Poland udostępniło pierwszą w Polsce i jedną z nielicznych na świecie wirtualnych prezentacji projektu nowej inwestycji w skali 1:1.

Dzięki technologii HoloLens wizualizację najnowszej inwestycji dewelopera – The Warsaw HUB – zobaczyć można w rzeczywistych rozmiarach w miejscu, w którym właśnie rozpoczęto budowę. To pierwszy przypadek wykorzystania „mixed reality” do prezentacji faktycznego wyglądu inwestycji po jej zakończeniu.

The Warsaw HUB to najnowsza i najnowocześniejsza inwestycja Ghelamco, powstająca w rejonie ronda Daszyńskiego. U zbiegu ulic Towarowej i Prostej powstaje kompleks trzech wieżowców (dwa 130-metrowe i jeden 85-metrowy), osadzonych na wspólnej, liczącej 100 m długości podstawie. Stworzą one spójną, wielkomiejską pierzeję wzdłuż ulicy Towarowej i widoczną z wielu miejsc stolicy dominantę ronda Daszyńskiego. Wzdłuż kompleksu, zarówno od strony ulicy Towarowej, jak i od jego zaplecza, powstanie  przestrzeń publiczna w postaci miejskich pasaży.

 

 

Innowacyjność projektu widoczna będzie zarówno w najnowocześniejszych rozwiązaniach technologicznych zastosowanych przy jego budowie, jak i w sposobie jego prezentacji. Po raz pierwszy na skalę światową wykorzystano bowiem technologię HoloLens do prezentacji inwestycji w rzeczywistej skali. Dzięki projektowi Senfino Labs, The Warsaw HUB zobaczyć można poprzez gogle generujące holograficzne obrazy i pozwalające na tworzenie tzw. mixed reality. Patrząc na plac budowy najnowszej inwestycji Ghelamco, zobaczyć można wirtualny obraz projektu w naturalnych rozmiarach, zgodny z projektem architektonicznym.

– Nasz zespół jako jeden z pierwszych na świecie, wyświetlił wieżowiec w skali 1:1 podczas prezentacji sprzedażowej firmy Ghelamco w taki sposób, że można było rzeczywiście oglądać inwestycję w miejscu budowy. Widzowie będąc na 41. piętrze Warsaw Spire mogą podziwiać hologram The Warsaw Hub umiejscowiony po przeciwnej stronie ulicy. Do tej pory agencje i deweloperzy posługiwali się zdjęciami i modelami 3D – dziś przy pomocy HoloLens można zobaczyć, jak faktycznie zmieni się krajobraz po zakończeniu budowy – mówi Łukasz Leśniak, VP Senfino.

 

 

The Warsaw HUB udostępni przyszłym najemcom ok. 113 tys. m² wielofunkcyjnej przestrzeni, w tym wysokiej klasy biura wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, a także centrum konferencyjne, 3- i 4-gwiazdkowy hotel oraz przestrzeń coworkingową. Swoją docelową siedzibę będzie miał tu również The Heart Warsaw – centrum współpracy korporacji i startupów, w ramach którego opracowywane są projekty związane z ideami smart cities i smart office, które później będą mogły znaleźć zastosowanie w The Warsaw HUB.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in