Nowa inwestycja Rohlig Suus Logistics w Olsztynie

28.02.2020

Rohlig Suus Logistics, polski operator logistyczny, zakończył nową inwestycję magazynowo-biurową w Olsztynie.

 

 

Oddział Rohlig Suus Logistics w Olsztynie znajduje się od 2016 roku i jest jednym z 21 własnych oddziałów firmy w Polsce. Placówka obsługuje transport drogowy drobnicowy oraz całopojazdowy klientów województwa warmińsko-mazurskiego, ale także zajmuje istotne miejsce w transporcie intermodalnym, z uwagi na bliskie położenie względem portów trójmiejskich. Usługi są nastawione na różnych klientów, z różnych sektorów przemysłu.

Otwarcie nowych magazynów i biur Rohlig Suus Logistics na początku tego roku zwiększy możliwości operacyjne firmy oraz pozwoli na dalszy rozwój międzynarodowego transportu towarów z Olsztyna.

 

– Rosnące zapotrzebowanie na usługi transportowe w regionie sprawiło, że już po trzech latach Rohlig Suus Logistics zdecydował się na przeniesie do ponad dwukrotnie większego obiektu. Obiekt, w którym zastosowano rozwiązania zaprojektowane specjalnie na potrzeby firmy, wyposażony jest w 9 doków hydraulicznych oraz 7 bram wyjazdowych na rampy zewnętrzne o łącznej długości 50 m. Pozwoli to na istotne zwiększenie liczby obsługiwanych pojazdów nie tylko w kontekście transportu krajowego, ale także międzynarodowego – mówi Robert Tymowicz, dyrektor oddziału.

 

Oddział w Olsztynie ma pozwolenie oraz wyznaczone miejsce do świadczenia usług odprawy celnej. Firma chce tu także rozwinąć zakres swojej działalności, między innymi o usługi drobnicowe międzynarodowe oraz składowania.

 

W październiku 2019 roku firma otworzyła również nowy oddział w Kielcach.

 

Przeczytaj też: Ideal Idea City Park – I etap z pozwoleniem na użytkowanie

Badania podłóg przemysłowych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.