Nowa generacja wiertarko-wkrętarek KRESS

20.04.2009

Od niedawna, dzięki firmie Lange Łukaszuk s.j. na polskim rynku są dostępne kompaktowe, dwubiegowe wiertarko-wkrętarki Kress 180 AFB 2,6 i 144 AFB 2,6. Te niewielkie i poręczne urządzenia mieszczą w sobie najnowocześniejsze rozwiązania techniczne.

Nowa generacja wiertarko-wkrętarek Kress obejmuje dwa produkty: Kress 180 AFB 2,6 i 144 AFB 2,6. Pierwszy z nich – o większej sile – posiada baterię 18 V, drugi 14,4 V. Narzędzia umożliwiają wiercenie w drewnie wiertłami o średnicy do 38 lub 45 mm, w stali wiertłami o średnicy do 13 mm oraz wkręcanie w drewno wkrętów o średnicy do 10/12 mm. Obie wiertarko-wkrętarki są idealne do wykonywania otworów i mocowań w drewnie oraz regipsach, przydadzą się także w warsztatach samochodowych, do wykonywania nawiertów w blachach.
 
 
Nowa generacja komfortu
Wiertarko-wkrętarki Kress 180 AFB 2,6 i 144 AFB 2,6 to urządzenia silne, zapewniające 30% więcej docisku w porównaniu do konkurencyjnych produktów o podobnej masie, a przy tym kompaktowe, ważące nieco ponad półtora kilograma. Niewielkie rozmiary narzędzia mają szczególne znaczenie przy wierceniu i wkręcaniu w trudno dostępnych miejscach. W trakcie tego typu prac możemy dodatkowo skrócić elektronarzędzie dzięki demontażowi uchwytu wiertarskiego. Pozwala to na bezpośrednie mocowanie bitu na wrzecionie i kontynuowanie pracy. To rozwiązanie sprawia również, że cała energia przenoszona jest bezpośrednio na bit, co pozwala uzyskać większą moc podczas prac. Szeroka, 21-stopniowa skala momentu obrotowego umożliwia optymalne dostosowanie obrotów do obrabianego materiału, niezależnie od tego, czy prace prowadzone są w drewnie, regipsach czy metalu. Dzięki osłonie przekładni z ciśnieniowego odlewu aluminium narzędzia doskonale oddają ciepło ze środka na zewnątrz chroniąc tym samy silnik przed przegrzaniem. Z kolei przyjazna użytkownikowi rękojeść wykonana w standardzie “softgrip” sprawia, że praca wiertarko-wkretarkami Kress nowej generacji jest prawdziwą przyjemnością.
Szybko, szybciej…
Elektronarzędzia Kress 180 AFB 2,6 i 144 AFB 2,6 gwarantują nie tylko dokładność i siłę, ale także szybszą pracę. Dzięki opatentowanemu systemowi szybkiej wymiany uchwytu QuiXS fachowiec ma możliwość na przemian wiercić z uchwytem i wkręcać bez uchwytu, oszczędzając przy tym cenny czas. Automatyczna blokada wrzeciona umożliwia dodatkowo wygodną wymianę osprzętu jedną ręką. Pracę ułatwiają również mocno świecące diody LED, które oświetlają miejsce wiercenia. Są one tak umiejscowione, że w trakcie wiercenia czy wkręcania światło pada bezpośrednio na wiertło i nie jest zasłaniane ręką.
Aby ułatwić transport wiertarko-wkrętarek Kress najnowszej generacji, zostały one zapakowane w gustowną, profesjonalną walizkę z uchwytem. W zestawie znajduje się również zawieszka na pasek ze zintegrowanym schowkiem na bity, dzięki czemu Kress 180 AFB 2,6 i 144 AFB 2,6 mogą być przenoszone przypięte do paska, bez konieczności wykorzystania rąk.
 
 
Pozytywnie naładowane
Zarówno wiertarko-wkrętarka Kress 180 AFB 2,6, jak i Kress 144 AFB 2,6 są wyposażone w litowo-jonowe baterie 2.6 Ah produkowane przez Sony. Są to akumulatory o długiej żywotności, zapewniające większą wydajność pracy i umożliwiające 70% więcej cykli ładowania niż standardowe baterie o tej samej pojemności. Przyjazna środowisku technologia litowo-jonowa zapewnia nie tylko mniejszą wagę i krótszy czas ładowani. To także eliminacja tzw. efektu pamięci i zjawiska samo rozładowania się baterii. Z kolei cyfrowy układ, dzięki kontroli temperatury podczas ładowania, zapewnia długą żywotność baterii oraz chroni przed przegrzaniem i przeładowaniem.
Przy użyciu dostępnej w zestawie szybkiej ładowarki CSL 30 LI bateria ładowana jest tylko 30 minut. Aktualne zużycie baterii jest sygnalizowane na wyświetlaczu pojemności baterii.
Kup na 14 dni – zatrzymasz na zawsze
Lange Łukaszuk sp. j., wyłączny dystrybutor marki Kress na Polskę, wprowadza unikalny program gwarancji zwrotu gotówki w ciągu 14 dni. Teraz każdy użytkownik, który zakupi jedno z elektronarzędzi Kress, ma możliwość wykonania nim dowolnych prac, a jeżeli nie będzie zadowolony z efektów, w ciągu czternastu dni od daty zakupu może zwrócić narzędzie do punktu sprzedaży.
Programem gwarancji zwrotu gotówki w ciągu 14 dni objęte są między innymi wiertarko-wkrętarki Kress 180 AFB 2,6 i 144 AFB 2,6.
Wiertarko-wkrętarki Kress 180 AFB 2,6 i 144 AFB 2,6 posiadają dwuletnią gwarancję, z możliwością jej przedłużenia do trzech lat po zarejestrowaniu narzędzi na stronie spółki Lange Łukaszuk.
 
Fot. Lange Łukaszuk s. j.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.