Nowa generacja młotków z tłumikiem drgań Stanley

11.04.2014

Nową generację młotków Stanley® Antivibe® charakteryzuje wysoko wydajny system tłumienia drgań oraz doskonała kontrola energii uderzenia przy jednoczesnym zminimalizowaniu jego wpływu na użytkownika.

Stanley wprowadza na rynek nową generację młotów z system tłumienia drgań. Opatentowana konstrukcja młotów pozwala na dostarczenie jeszcze większej siły uderzeniowej, zwiększając tym samym wydajność pracy. W młotach wykorzystano kołnierz Stanley® Antivibe® łączący obuch z trzonkiem młota. Wykonany ze specjalnej mieszanki gumowej, która aktywnie absorbuje drgania, pomaga chronić użytkowników przed urazami.

Cała gama nowych młotów Stanley FatMax® Antivibe™ obejmuje trzy młoty wyburzeniowe z długą rękojeścią, trzy młoty wyburzeniowe z krótkim trzonkiem: przebijak do wybijania otworów, młot kowalski i młot konstrukcyjny oraz trzy młotki ciesielskie: 397 g z pazurem zakrzywionym, 397 g z pazurem prostym i 482 g z pazurem prostym.

 

 

Młoty wyburzeniowe to narzędzie z trzonkiem wyposażonym w system tłumiący drgania. Opatentowany, zaokrąglony kształt obucha trwale połączonego z uchwytem pozwala dostarczyć dwukrotnie więcej skupionej energii uderzenia w porównaniu do młotów standardowych. Niełamliwa, polipropylenowa, drążona rękojeść wypełniona materiałem tłumiącym, absorbuje wstrząsy oraz wibracje powstające podczas uderzenia i jest znacznie bardziej wytrzymała niż stosowane w tradycyjnych młotach wyburzeniowych drewniane trzonki.

 

 

Młotki ciesielskie z pazurem prostym lub odgiętym są lekkie, a jednocześnie dysponują większą siłą uderzenia i wytwarzają mniejsze wibracje w stosunku do młotków standardowych. Osiągnięto to dzięki zmniejszeniu masy obucha i równoczesnemu powiększeniu pola optymalnego trafienia w jego części roboczej, jeszcze bardziej koncentrując siłę uderzenia w jednym miejscu. Młotki ciesielskie są optymalnie wyważone, dzięki czemu ograniczono utratę energii uderzenia podczas ruchu wahadłowego i opadania obucha. Młotek 397 g uderza jak standardowy młotek 567 g, a 482 g uderza jak standardowy młotek 624 g. Młotki Stanley mają kołnierz niwelujący wibracje, gumowaną, antypoślizgową, formowaną na trzpieniu i wytrzymałą rękojeść, stalowy zderzak chroniący trzonek oraz stalowy rdzeń zakończony kamertonem, który biegnie przez całą długość trzonka i gwarantuje trwałość oraz wytrzymałość narzędzia.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.