Nowa farba elewacyjna StoColor Dryonic

29.06.2015

Wykorzystanie bioniki, łączącej rozwiązania dostarczane przez naturę z najnowszymi technologiami, pozwala na tworzenie innowacyjnych produktów. Takim rozwiązaniem jest StoColor Dryonic, farba z nowej generacji inteligentnych powłok elewacyjnych.

Inspiracją dla stworzenia StoColor Dryonic stał się Onymacris unguicularis – chrząszcz pochodzący z pustyni Namib. Jego pancerz o hydrofilowo-hydrofobowej mikrostrukturze stał się wzorem do opracowania innowacyjnej technologii Dryonic. Jej unikatowość opiera się na błyskawicznym odprowadzaniu wody z elewacji. Niezależnie, czy jest to woda pochodząca z rosy, mgły czy deszczu elewacja nie tylko pozostaje sucha, ale też zahamowany zostaje rozwój alg i grzybów – bez konieczności stosowania biocydów.

Dzięki bardzo dobrej przyczepności farba elewacyjna StoColor Dryonic może być stosowana na niemal wszystkich rodzajach podłoża. Będzie odpowiednia zarówno dla powierzchni mineralnych i organicznych, jak i tych wykonanych z drewna, płyt drewnopochodnych, ocynkowanego metalu, betonu czy blachy trapezowej. Farba jest dostępna w bardzo szerokiej gamie kolorów, nawet tych najbardziej intensywnych.

StoColor Dryonic nie tylko zapewnia szybkie wysychanie elewacji, ale też zwiększa jej odporność mechaniczną. Podczas, gdy w przypadku tradycyjnych farb w intensywnych odcieniach istnieje bardzo duże ryzyko wystąpienia na powierzchni elewacji tzw. efektu pisania, czyli drobnych jasnych rys, w przypadku StoColor Dryonic taki efekt nie występuje. Jest to ważne nie tylko dla samej estetyki elewacji, ale także – jeśli nie przede wszystkim- dla jej trwałości.

 

Sto – czas wysychania farby StoColor Dryonic

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in