Neptunus buduje mieszkania tymczasowe

26.02.2014

Co zrobić kiedy miasto się rozwija, powstają nowe miejsca pracy, ale przyjezdni nie mają gdzie zamieszkać? Rozwiązaniem w takiej sytuacji są mieszkania tymczasowe budowane na określony czas z mobilnych elementów. Budowa takich obiektów ruszyła właśnie w holenderskim mieście Panningen.

Innowacyjny na skalę europejską projekt jest realizowany przez firmę Neptunus, a elementy do budowy mieszkań powstają we wrocławskim oddziale firmy.

Irenhof to projekt nowoczesny i pionierski. Wraz z rozwojem gospodarczym oraz zmianami na rynku pracy w Panningen rośnie zapotrzebowanie na lokale mieszkaniowe. W poszukiwaniu pracy przyjeżdżają tu pracownicy tymczasowi, których rynek mieszkaniowy nie jest w stanie pomieścić. W obliczu tego problemu miasto zdecydowało się sięgnąć po nowatorskie rozwiązania, jakimi są tymczasowe obiekty. Dzięki temu w krótkim czasie powstaną gotowe do zamieszkania lokale. Realizację projektu zlecono firmie Neptunus, która w ciągu trzech miesięcy wybuduje obiekt składający się z 20 mieszkań.

 

 

Do realizacji projektu firma wykorzystała konstrukcję o nazwie Flexolution. Cały obiekt będzie montowany z pojedynczych elementów, aby w efekcie końcowym dać 16 mieszkań dwupokojowych i 4 trzypokojowe. Każde z nich będzie wykończone i odpowiednio wyposażone. Dzięki współpracy ze specjalistami w zakresie hydrauliki i elektryki mieszkania już na koniec maja będą gotowe do zamieszkania. Elementy, z których powstanie obiekt produkowane są we wrocławskim oddziale firmy. Są one w pełni ekologiczne, elastyczne i trwałe. Dzięki temu władze miasta będą mogły na bieżąco reagować na zapotrzebowanie rynku na lokale mieszkaniowe. Wraz ze zmianą warunków gospodarczych budynek może zostać zdemontowany, rozbudowany lub zmodernizowany.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in