Nanosilikonowa farba fasadowa z efektem samoczyszczenia

24.03.2017

Dzięki dodatkom silikonowym i wykorzystaniu nanotechnologii, najnowsze farby fasadowe pomagają w utrzymaniu czystej elewacji przez wiele lat.

Postęp w technologii chemii budowlanej pozwala na osiąganie coraz lepszych rezultatów w zakresie parametrów użytkowych produktów. Nanosilikonowa farba FNX to nowość w ofercie Greinplastu. Użyte w niej spoiwo składa się z dyspersji hybrydowej (organiczno-mineralnej) opartej na matrycy kopolimerów akrylowych z wbudowanymi nanocząsteczkami silikonowymi. Dzięki zastosowaniu tej technologii uzyskano trwały w czasie efekt hydrofobizacji powierzchni i perlenia wody.

 

 

Farba tworzy szczelną, a jednocześnie paroprzepuszalną warstwę. Jest praktyczna w użytkowaniu i pomaga w zachowaniu czystości pomalowanej nią elewacji. Ważną zaletą FNX-u jest wysoki kąt zwilżania, to znaczy, że krople padającej na ścianę wody przybierają kształt niemal idealnej kuli. Dzięki temu woda szybko spływa z powierzchni zabierając ze sobą zabrudzenia, a sama ściana szybko wysycha. Tym samym eliminowana jest możliwość wzrostu mikroorganizmów, takich jak: algi, grzyby czy pleśnie. Elewacja oczyszcza się samoistnie podczas opadów. Można również zmyć z niej zabrudzenia spryskując jej powierzchnię wodą z węża lub myjki wysokociśnieniowej. Kolejną cechą farby jest wysoka paroprzepuszczalność, dzięki czemu pomalowana ściana może „oddychać”.

 

 

Farba nanosilikonowa może być użyta w różnych systemach ociepleń na bazie styropianu oraz wełny mineralnej. We współczesnym budownictwie stosuje się obecnie najczęściej tynki cienkowarstwowe. To właśnie na takich elewacjach ten produkt sprawdzi się najlepiej. Farbę można stosować zarówno na nowych, jak i poddawanych renowacji tynkach mineralnych czy akrylowych. W przypadku odnawiania starych powierzchni trzeba jednak pamiętać o ich wcześniejszym umyciu i zdezynfekowaniu. Użycie farby nanosilikonowej pozwala na stosunkowo łatwą zmianę koloru elewacji przy równoczesnym poprawieniu jej parametrów w zakresie odporności biologicznej oraz „samooczyszczenia”. Dostępna szeroka paleta kolorów ułatwia dopasowanie elewacji do stylu budynku oraz jego otoczenia. Aktualnie producent proponuje 167 wariantów kolorystycznych farby do wyboru.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.