Myjnia PKP Intercity – proekologiczny projekt we Wrocławiu

14.10.2020

Myjnia PKP Intercity będzie obiektem całorocznym, służącym do mycia zewnętrznego pociągów spółki. Wartość inwestycji to ponad 34,18 mln zł.

 

Myjnia PKP Intercity

 

Myjnia PKP Intercity we Wrocławiu będzie myjnią automatyczną. Mostostal Warszawa podpisał z PKP Intercity kontrakt na zaprojektowanie i zbudowanie myjni 29 września br.

Myjnia automatyczna będzie obiektem całorocznym, przeznaczonym do mycia zewnętrznego pociągów. Zostaną tu zastosowane ekologiczne rozwiązania. Będzie ona miała oczyszczalnię ścieków z obiegiem zamkniętym wody technologicznej, umożliwiającym wielokrotne wykorzystywanie wody z mycia. Hala myjni o długości blisko 200 m zostanie wyposażona w portale samojezdne ze szczotkami i dyszami wzdłuż linii toru. Na dachu pomieszczenia technicznego zamontowana zostanie instalacja fotowoltaiczna w celu produkcji energii elektrycznej na potrzeby własne budynku. Hala wyposażona będzie także w system zbierania deszczówki i stanowisko do zabezpieczenia taboru przed oblodzeniem.

Budowa myjni PKP Intercity we Wrocławiu to jeden z wielu elementów wieloletniego programu inwestycyjnego spółki kolejowej, w którym przewidziano m.in. modernizacje zapleczy technicznych z wykorzystaniem rozwiązań proekologicznych.

 

Szczegóły kontraktu:

  • wartość umowy: 34,18 mln zł brutto
  • termin realizacji: 36 miesięcy od daty podpisania umowy
  • okres gwarancji na wykonane roboty – 36 miesięcy, na zastosowane materiały i urządzenia od 36 do 60 miesięcy oraz 25 lat na wydajność modułów fotowoltaicznych
  • zabezpieczenie należytego wykonania: 5% brutto wartości umowy wniesione w formie gwarancji bankowej

 

Przeczytaj też: Przepusty dla zwierząt przy liniach kolejowych. Ciekawostki

Zmiana ustawy o transporcie kolejowym

Nasypy kolejowe – odkształcenia i modernizacja

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.