Mogilno zyska nowoczesną oczyszczalnię ścieków

04.04.2018

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wesprze przebudowę i rozbudowę oczyszczalni ścieków w gminie Mogilno, w województwie kujawsko-pomorskim.

Wysokość dotacji wyniesie ponad 17 mln zł, przy czym koszt całkowity przedsięwzięcia to 33 mln zł. Beneficjent od razu zastrzegł, że planuje jeszcze wystąpienie w II kwartale br. z dodatkowym wnioskiem o kolejne dofinansowanie, tym razem w formie pożyczki ze środków narodowego funduszu w kwocie blisko 10 mln zł – tak, aby przedsięwzięcie miało zapewnione płynne finansowanie.

W ramach prac przewidziane jest zwiększenie przepustowości tamtejszego zakładu oczyszczania ścieków oraz wdrożenie systemu GIS (ang. Geographic Information System), który wspomoże proces decyzyjny i usprawni zarządzanie całym kompleksem. Z ulepszonego systemu oczyszczania ścieków skorzysta niemal 15 tysięcy osób. Zakończenie robót budowlanych nastąpi pod koniec lipca 2021 r., a osiągnięcie ostatecznego efektu ekologicznego zaplanowano do lipca 2022 r.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej dofinansuje przedsięwzięcie dzięki wykorzystaniu środków z II osi priorytetowej Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014–2020, w ramach działania 2.3 Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach, które wdraża w porozumieniu z Ministerstwem Środowiska.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.