Modernizacje kolei w województwie mazowieckim

26.09.2013

Pod koniec września 2013 r. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczną przebudowę stacji Żyrardów, znajdującej się na trasie modernizowanej linii Warszawa – Łódź.

Spółka osiągnęła również porozumienie z gminą Jaktorów w sprawie przebudowy ulic wokół dwupoziomowego skrzyżowania z drogą publiczną budowanego w Chylicach. Dzięki temu ruch samochodowy w okolicy znacznie się usprawni.

W ramach prac na stacji Żyrardów zostanie przeprowadzona komleksowa modernizacja układu torowego na stacji. Przystanek zostanie wyposażony w dwa perony. Kładka nad torowiskiem będzie zdemontowana, natomiast istniejące przejście podziemne będzie wyremontowane i przebudowane.

W IV kwartale 2013 r. zacznie się modernizacja odcinków: Warszawa Włochy – Pruszków, Pruszków – Grodzisk Mazowiecki oraz stacji w Pruszkowie i w Grodzisku Mazowieckim. Prace na odcinku Żyrardów – Radziwiłłów Mazowiecki trwają od czerwca br.

Źródło: zespół rzecznika prasowego PKP

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.