GEOPLAN na Targach Innowacji w Radomiu

26.09.2013

Sektorowe Targi Innowacji realizowane są w ramach projektu B+R=przyszłość, umożliwiającego promocję firm stawiających na rozwój poprzez wdrażanie nowych technologii, innowacji o charakterze procesowym i organizacyjnym. Firmy przedstawiły produkty m.in. z zakresu geodezji, budowy systemów fotowoltaicznych, budowy podziemnych instalacji inżynierskich metodami bezwykopowymi, odnawialnych źródeł energii.

W gronie 30 firm z całego kraju, przedstawiających najnowsze i najciekawsze rozwiązania technologiczne, procesowe i organizacyjne, znalazł się Geoplan.

Zgierska firma jest świetnym przykładem, że B+R we współpracy z jednostkami badawczymi jest drogą do dynamicznego rozwoju. Do tej pory Geoplan współpracował m.in. z Wydziałem Geodezji i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Badania przeprowadzone przez uczelnię pozwoliły Geoplanowi efektywniej wykorzystywać posiadany sprzęt i oprogramowanie, wprowadzić do oferty nowe, unikalne na rynku usługi oraz zainwestować w rozwój i edukację swoich pracowników. Wypracowane kierunki rozwoju ułatwiły firmie sięganie po dotacje unijne. Przyczyniło się to do szybkiego rozwoju przedsiębiorstwa, które w ciągu trzech lat pięciokrotnie zwiększyło zatrudnienie i zwielokrotniło obroty. Obecnie nie tylko uczestniczy w najważniejszych budowach na terenie całej Polski, ale otwiera się także na europejskie rynki.

 

 

Firma ze Zgierza ma na koncie wiele ciekawych realizacji, m.in. geodezyjną obsługę budów odcinków autostrad A1, A2, A4, dróg ekspresowych S7 i S8 oraz remontów linii kolejowych nr 4 i 540 (Łódź Widzew – Łódź Chojny), oraz obiektów mieszkaniowych (m.in. Liściasta Park w Łodzi), logistycznych (m.in. Panattoni Park Łódź East) i użyteczności publicznej (budynek dydaktyczny Szkoły Filmowej w Łodzi). Aktualnie firma pracuje m.in. przy rewitalizacji linii kolejowej nr 1 (Koluszki – Częstochowa).

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.