Mieszkanie czy działka?

03.01.2008

Galopujące ceny mieszkań spowodowały większe zainteresowanie działkami budowlanymi, które najbardziej podrożały w 2007 r.

Jednak wygląda na to, iż w ostatnim kwartale ubiegłego roku ceny działek sięgnęły  „szczytu”, po czym zaczęły spadać. Zjawisko to szczególnie widoczne było w stolicy, gdzie liczba chętnych na drogie działki spadła i sprzedający zmuszeni byli do obniżenia cen.
Być może zjawisko to w nadchodzącym roku jeszcze się nasili, gdyż coraz więcej osób, które w poprzednich latach postanowiło się przenieść do własnych domów pod Warszawę, deklaruje teraz powrót do miasta. Zatem czy spadną ceny mieszkań czy działek? Na to pytanie nie ma prostej i jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli chodzi o działki to na ich cenę z pewnością będzie miał wpływ stan infrastruktury komunikacyjne, natomiast w przypadku mieszkań zarówno lokalizacja, jaki i standard lokali.

Źródło (tekst): Gazeta Wyborcza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.