Materiały i technologie energooszczędne – konferencja

29.09.2020

XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowo-Techniczna „Materiały i Technologie Energooszczędne – Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym”, z powodu pandemii COVID-19, odbędzie się w tym roku w formie wideokonferencji 4–5 listopada.

 

Uczestnicy konferencji podczas drugiej sesji wyjazdowej w Krakowie

 

Konferencja „Materiały i Technologie Energooszczędne – Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym” organizowana jest przez Katedrę Inżynierii Procesów Budowlanych Wydziału Budownictwa Politechniki Częstochowskiej. Patronat nad konferencją objęli JM Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, Komisja Inżynierii Budowlanej Polskiej Akademii Nauk oraz Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami PAN. Partnerami konferencji są Research Institute of Building Physics (NIISF) Russian Academy of Architecture and Building Sciences (Rosja), University of Žilina (Słowacja) i Georgian Technical University (Gruzja).

Referaty prezentowane będą w języku polskim, angielskim lub rosyjskim. Nadesłane na konferencję artykuły, po uzyskaniu pozytywnych recenzji, będą publikowane m.in. w czasopiśmie „Budownictwo o zoptymalizowanym potencjale energetycznym” – Construction of Optimized Energy Potential (20 punktów na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego w programie „Wsparcie dla czasopism naukowych”).

Konferencja poświęcona jest przede wszystkim teoretycznym i praktycznym problemom współczesnego budownictwa, którego jednym z nadrzędnych priorytetów jest racjonalne wykorzystywanie zasobów naturalnych, w tym energii, troska o środowisko, w jakim przebywa człowiek, i środowisko naturalne, zastępowanie energii ze źródeł nieodnawialnych energią z odnawialnych źródeł energii oraz poprawa efektywności systemów technicznych w budownictwie. Celem konferencji jest również prezentacja najnowszych rozwiązań projektowych, konstrukcyjnych, technologicznych i organizacyjnych, które są stosowane we współczesnym budownictwie zrównoważonym.

 

Szczegółowe informacje o konferencji znaleźć można na  www.mest.bud.pcz.pl, a o warunkach zgłoszenia i publikacji artykułów na https://bud.pcz.pl/budownictwo-o-zoptymalizowanym-potencjale-energetycznym

Relacja z ubiegłorocznej XVI konferencji znajduje się na https://bud.pcz.pl/xvi-miedzynarodowa-konferencja-naukowo-techniczna/wydarzenia, a z wcześniejszych konferencji na: https://bud.pcz.pl/prasa-o-nas.

 

dr inż. Adam Ujma

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeczytaj też: Budownictwo energooszczędne – wyzwania projektowe

Jak ocieplić dom energooszczędny?

Zielone budynki w liczbach. Raport 2019

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.