Materiały budowlane wciąż na topie

04.01.2008

W 2007 r. Polacy w marketach i składach budowlanych zostawili aż 22 mld zł. Było to ponad 20 proc. więcej niż w roku 2006.  Dobra passa zapowiada się również w bieżącym roku.

Ponad 25 mld zł – to szacunkowe prognozy analityków dotyczące wydatków na materiały budowlane w 2008 r. Ta tendencja wzrostowa wynika z tego, że rynek budowlany jest najdynamiczniej rozwijającym się sektorem gospodarki w naszym kraju.
Jak informuje Anna Kałużna, analityk z Centrum Badań i Analiz Rynku ASM – koniunktura gospodarcza służy branży budowlanej. Znaczący wzrost zamówień na roboty budowlano-montażowe oznacza zwiększenie zapotrzebowania na materiały.
Potwierdzają to słowa Bartłomieja Sosny, analityka z firmy doradczej PMR – od stycznia do października o 45 proc. wzrosła liczba pozwoleń na budowę mieszkań, a o 22 proc. liczba tych oddanych do użytku. Dlatego sklepy specjalistyczne oraz markety mogą w 2008 r. spodziewać się wysokiego popytu.

Źródło (tekst): Rzeczpospolita

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.