Maszyny budowlane w bibliotece BIM

07.08.2019

Biblioteka BIM z maszynami budowlanymi pozwala na przygotowanie modeli placów budowy w wymiarze 3D i ułatwia wykonawcy szybki dobór odpowiednich maszyn.

 

Riwal – firma z branży wynajmu i sprzedaży podestów ruchomych i ładowarek teleskopowych stworzyła bibliotekę BIM swoich maszyn dostępną online. W bazie znajduje się 30 plików BIM. Są one dostępne bezpłatnie na bimobject.com. Modele są dostępne także na stronie www.riwal.com. Będzie je można pobrać również za pośrednictwem portalu dla klientów My Riwal.

 

Fot. Maszyny z floty Riwal dostępne jako pliki w modelowaniu BIM

 

Trójwymiarowe modele maszyn to produkty renomowanych marek takich jak JLG, Genie, Skyjack i Nifty, a ponieważ projekt BIM ma charakter ciągły, wszystkie pozostałe podesty ruchome z floty Riwal, które mają pliki BIM będą z czasem dostępne online. Modele BIM są skalowane, dzięki czemu mogą być używane w połączeniu z innymi plikami BIM. Pozwoli to wykonawcy tworzyć jak najbardziej realistyczne modele placów budowy w wymiarze 3D.

 

Zobacz: Praca na podestach ruchomych za granicą. Wszystko o licencjach PAL

 

 

Grupa wewnętrznych doradców klienta Riwal, pomaga kontrahentom dobrać najlepsze indywidualne rozwiązanie, czyli maszynę do każdej pracy na wysokości. Następnie można dodać ją bezpośrednio do modelu BIM budowanego obiektu. Eksperci z Riwal dają wsparcie klientowi już na etapie projektowania inwestycji. Jeżeli partner Riwal planuje montaż specjalistycznego oświetlenia lub instalacji tryskaczowej, doradca zasugeruje najbardziej odpowiednią maszynę biorąc pod uwagę czynniki takie jak rozmiar wejścia do obiektu i wymaganą wysokość roboczą. Takie działanie automatycznie obniża koszt późniejszego utrzymania budynku w przypadku konieczności naprawy czy konserwacji zamontowanych systemów. Dzięki BIM klient ma już w swoim modelu BIM zaimplementowane najlepsze maszyny do wykonania tych prac. Oszczędza czas i eliminuje koszty związane z kolejnym dobieraniem maszyn i obniża do zera ryzyko nieodpowiedniego dopasowania podnośnika. W ten sposób Riwal staje się nie tylko dostawcą, ale także doradcą klienta z zakresu wszelkich prac na wysokości.

 

Fot. Modele z floty Riwal dostępne w bibliotekach BIM

 

Riwal

 

Zobacz też: Riwal wprowadza portal dla klienta

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in