MAPEFLEX PU45 – uszczelnianie i łączenie w jednym

14.08.2012

W trakcie prac budowlanych i wykończeniowych często zachodzi potrzeba wykonania uszczelnień lub połączenia różnorodnych materiałów. MAPEFLEX PU 45 może być alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych silikonów i sztywnych klejów.

MAPEFLEX PU45 jest jednoskładnikową, elastyczną, szybkotwardniejącą masą tiksotropową na bazie poliuretanu, łatwą do nakładania na powierzchniach pionowych i poziomych przy użyciu pistoletu lub szpachli. Ze względu na swoją dobrą przyczepność do podłoża zwykle nie wymaga stosowania preparatu gruntującego. Przy czym w przypadku podłoży chłonnych oraz gdy dylatacja narażona jest na kontakt z cieczami lub poddana naprężeniom podczas eksploatacji, zaleca się użycie środka PRIMER AS. W przypadku podłoży niechłonnych, takich jak: stal, aluminium, miedź, ceramika, szkło, blacha cynkowana zaleca się gruntowanie preparatem PRIMER M. Dostępny w kolorach: białym, szarym, beżowym i czarnym. Jest bezzapachowy, a po utwardzeniu nadaje się do malowania. Opakowania: kartusze 300 ml i „kiełbaski” 600 ml.

 

MAPEFLEX PU45 dzięki połączeniu funkcji uszczelniających i montażowych jest bardzo pomocny zarówno przy budowie domu, remoncie mieszkania, jak i na wielkich, skomplikowanych technologicznie budowach. Stosowany był między innymi na Stadionie Wisły Kraków do uszczelnienia połączeń między prefabrykowanymi elementami żelbetowymi konstrukcji trybun, a na stadionie PGE Arena w Gdańsku do montażuprefabrykatów schodowych (w tym celu MAPEFLEX PU45 rozprowadzono punktowo, a zamontowane prefabrykaty uszczelnione po obwodzie tak, by woda opadowa nie penetrowała ich od spodu). W jednym z nowopowstałych budynków UM w Białymstoku posłużył do montażu okładziny ceramicznej na schodach o metalowej konstrukcji.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.