Krakowskie Tarasy we Wrocławiu – II etap gotowy

25.02.2020

Krakowskie Tarasy to jedna z największych inwestycji w okolicy, wyróżniająca się ciekawą architekturą – tarasowym układem oraz inwersją kolorystyczną.

 

 

Pomiędzy ulicą Krakowską a rzeką Oławą we Wrocławiu powstaje duże osiedle Krakowskie Tarasy. Drugi z budynków przy ul. Krakowskiej 88 otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Inwestorem jest IMS Budownictwo.

Budynek w kształcie litery „C” złożony jest z dwóch części o wysokości od 6 do 9 kondygnacji. Znajdują się tu 154 mieszkania o powierzchni 30–102 m² i liczbie pokoi 2–5. W podziemnym garażu jest 185 miejsc postojowych, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia na rowery. Na osiedlu znajduje się plac zabaw, powstanie także zielony teren rekreacyjny. Krakowskie Tarasy mają bezpośredni dostęp do bulwarów Oławy, a każde mieszkanie ma widok na rzekę. Na osiedlu zaplanowano jeszcze budowę 3 budynków mieszkalnych, usługowych i hotelowych.

 

 

– Tarasowy układ narastającej bryły podkreślają dachy z zielenią oraz przestronne tarasy przynależne do mieszkań – mówi Artur Szczepaniak, projektant główny w biurze AP Szczepaniak, odpowiedzialnym za projekt inwestycji.

Jasne skrzydła boczne domknięto ciemniejszym elementem frontowym. Budynek w znacznej części został otoczony balkonami obwodowymi z częściową ich zabudową panelami szklanymi. Panele przesuwne urozmaicają elewację, stanowią także osłonę przed deszczem i wiatrem. Na fasadach bez tarasów ramy zostały częściowo powielone jako elementy ozdobne. Zastosowano inwersję kolorystyczną: część elewacji jest jasna z ciemnymi elementami, część – ciemna z jasnymi fragmentami. Wykorzystano płytki elastolith, nawiązujące do sąsiednich obiektów, w części budynku, jak również szkło, aluminium oraz tynk. Wszystkie budynki będą miały powtarzające się trzy typy elewacji.

 

 

Zdjęcia: Mateusz Gzik

 

Czytaj także: Grupa PZU buduje biurowiec we Wrocławiu

Nowe mieszkania przy Gdańskiej we Wrocławiu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.