Kotwy termiczne do elewacji wentylowanych

06.02.2020

Kotwy termiczne Schöck Isolink TA-S to produkt, który z powodzeniem zastępuje konsole podkonstrukcji elewacji wentylowanej oraz kotwy montażowe. Parametry termoizolacyjne kotew zostały potwierdzone certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych.

Fasady wentylowane znajdują zastosowanie niemal we wszystkich rodzajach budynków. Można je stosować w nowo wznoszonych obiektach, a także remontowanych i termomodernizowanych. Fasady wentylowane muszą spełniać zadania estetyczne – nadają bryle budynku odpowiedni charakter. Dzięki temu budynki harmonizują z otoczeniem. Jednocześnie powinny zapewniać wymaganą przepisami szczelność i izolacyjność termiczną. Izolacja ta zapewniona jest poprzez zastosowanie warstwy materiału izolacyjnego o grubości wynikającej z obliczeń termicznych.

Czy można zmniejszyć grubość warstwy izolacji termicznej?

W dużej mierze na grubość izolacji termicznej zastosowanej w fasadach wentylowanych wpływają punktowe mostki termiczne, które tworzą się w miejscu mocowania podkonstrukcji elewacji wentylowanej do ścian zewnętrznych budynku. Eliminacja wpływu tych mostków umożliwia zmniejszenie grubości warstwy izolacji termicznej. Można to uzyskać poprzez zmniejszenie powierzchni styku elementów mocujących albo poprzez zastosowanie odpowiednich materiałów o niskiej przewodności cieplnej. Takim materiałem jest pręt kompozytowy Combar, z którego zbudowane są kotwy termiczne Isolink TA-S. Kotwy te pełnią funkcję konsoli do mocowania podkonstrukcji pod płyty elewacyjne. Spełniają też rolę kotew montażowych. Bardzo niska przewodność cieplna prętów Combar, potwierdzona certyfikatem niemieckiego Instytutu Domów Pasywnych, umożliwia nieuwzględnianie kotew Isolink TA-S przy określaniu wymaganej grubości izolacji termicznej.

Zobacz też:

Co daje zmniejszenie grubości izolacji termicznej?

Rozmiar działki budowlanej i jej kształt, a także wymagania warunków technicznych wpływają na kształtowanie bryły budynku, a także na wielkość powierzchni użytkowej. Gęsta zabudowa miast i zmniejszająca się ilość atrakcyjnych działek, powoduje, że deweloperzy decydują się na wznoszenie budynków na działkach o skomplikowanych kształtach. Architekci starają się, zgodnie z obowiązującymi planami miejscowymi, maksymalnie wykorzystać dostępną powierzchnię działki i projektują obiekty o jak największej możliwej powierzchni użytkowej. Do tego zmniejszenie grubości izolacji termicznej na wszystkich elewacjach budynku, nawet o kilka centymetrów, daje dodatkową powierzchnię na każdej kondygnacji budynku, co przekłada się ostatecznie na dodatkowe zyski inwestora. Zastosowanie kotew Isolink TA-S firmy Schöck daje więc wymierny i mierzalny efekt już w fazie koncepcyjnej inwestycji budowlanej.

 

Schöck

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.