Kompleks biurowy LIXA będzie większy

16.03.2020

Kompleks biurowy LIXA, powstający w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie, będzie większy niż zaplanowano wcześniej. Inwestor zbuduje dodatkowy budynek.

 

 

Zostanie zrealizowany kolejny etap kompleksu biurowego LIXA. Dodatkowy budynek powstanie na dokupionej sąsiadującej od zachodu działce o powierzchni ponad 8 tys. m². Dzięki temu powierzchnia biurowa całego kompleksu zostanie powiększona do blisko 75 tys. m², a także będzie można utworzyć tam pieszy pasaż miejski o długości 150 m oraz kolejny zielony ogród na ogólnodostępnym dziedzińcu.

– Decyzja o zakupie działki przez Yareal oznacza, że – wraz z kolejnym ogrodem, który zostanie urządzony na tyłach dodatkowego budynku biurowego – wybudujemy docelowo od podstaw cały kwartał miejski. LIXA będzie znacząco odróżniać się od okolicznej zabudowy biurowej złożonej z prawie wyłącznie wysokościowców – mówi Eric Dapoigny, prezes Yareal.

Obecny, stary biurowiec znajdujący się na kupionej działce zostanie rozebrany, a na jego miejscu inwestor – Yareal postawi biurowiec o powierzchni prawie 10 tys. m².

Kompleks LIXA będzie usytuowany wzdłuż nowego miejskiego pasażu, który podzieli go na dwie prawie równe części. Powstanie w ten sposób przejście łączące ulicę Kasprzaka i ulicę Giełdową. Ten elegancki pasaż o szerokości kilkunastu metrów będzie obsadzony drzewami oraz krzewami. Zostaną także zaaranżowane zieleńce, które urozmaicą kompleks, jeszcze bardziej wzbogacając unikatowe w tym rejonie tereny zielone. Zaplanowane rozwiązanie przypominać będzie w założeniu otwartą przestrzeń publiczną wykonaną przez inwestora przed innym jego biurowcem, znajdującym się także w Warszawie – Nowogrodzka Square.

Natomiast budowa I etapu kompleksu LIXA, składającego się z dwóch budynków o łącznej powierzchni 28 tys. m², zostanie ukończona za kilka miesięcy, dzięki czemu najemcy będą mogli się wprowadzić do obiektu jeszcze w tym roku. Najwyższym budynkiem kompleksu będzie trzynastopiętrowa wieża zlokalizowana u zbiegu ulicy Kasprzaka i ulicy Karolkowej, w której znajdzie się główna siedziba banku BNP Paribas. Pozostałe cztery biurowce powstaną w mniejszej, kampusowej skali, podkreślonej – podobnie jak budynek narożny – kaskadową konstrukcją, obniżającą się w kierunku wewnętrznych, zielonych dziedzińców.

Kompleks biurowy LIXA spełnia rygorystyczne wymogi międzynarodowego systemu certyfikacji BREEAM, potwierdzającego zastosowanie rozwiązań i technologii zgodnych z ideą zrównoważonego budownictwa. Cała inwestycja biurowa Yareal otrzymała niedawno certyfikat BREEAM Interim z oceną na poziomie Excellent.

 

Przeczytaj też: Zieleń w miastach na nowo

Nova Silesia – nowy projekt biurowo-hotelowy w Katowicach

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.