Jubileusz Opolskiej OIIB z niespodzianką

08.11.2022

Opolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa obchodziła 20-lecie działalności samorządu zawodowego 14 października 2022 r. w podopolskim Prószkowie.

 

Jubileusz Opolskiej OIIB

 

Jubileusz Opolskiej OIIB, który zgromadził członków opolskiej izby, jej współpracowników i przyjaciół, rozpoczął się od miłej niespodzianki – na salę wjechał ogromny jubileuszowy tort, a obowiązek jego pokrojenia przypadł byłemu i obecnemu przewodniczącemu izby, czyli Adamowi Rakowi i Dariuszowi Bajno. Ten ostatni, składając życzenia inżynierom budownictwa, życzył im ciekawych oraz bezproblemowych inwestycji, zawodowych i osobistych sukcesów, cierpliwości w zmaganiu się z budowlaną materią prawną.

Wielu wzruszeń dostarczył obecnym wyświetlany film, nakręcony z myślą o jubileuszu 20-lecia samorządu zawodowego i przypominający niełatwe początki jego działania. Wypowiadali się m.in. Jan Mizera i Adam Rak, członkowie komitetu organizacyjnego, najstarsi stażem członkowie izby, przewodniczący komisji kwalifikacyjnej i sądu okręgowego, a także rzecznik odpowiedzialności zawodowej. W filmie zaprezentowano działalność samorządu poprzez wyjazdy studyjne, spotkania szkoleniowe, realizowane inwestycje, organizowane sympozja i konferencje.

 

Jubileusz Opolskiej OIIB

 

Jubileusz Opolskiej OIIB był również okazją do wręczenia odznaczeń. I tak Złoty Krzyż Zasługi, przyznany przez prezydenta RP, otrzymali Elżbieta Daszkiewicz i Adam Rak, a krzyż brązowy – Janusz Kurzyca. Odznakę honorową „Za zasługi dla budownictwa” przyznano Andrzejowi Dudzie i Joannie Kurnatowskiej (nieobecna podczas spotkania). Odznaki honorowe samorządu województwa „Za zasługi dla województwa opolskiego” odebrali Wiesław Baran i Dariusz Bajno. Natomiast Odznaki Honorowe Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa trafiły do Waldemara Piszczka i Rafała Porady (złote) oraz Teresy Sobel-Wiej, Tomasza Ceglarza, Adama Dziuby i Andrzeja Korgula (srebrne).

Okolicznościowy medal, wydany z okazji 20-lecia, trafił do grupy kilkunastu osób współpracujących z Opolską OIIB jako dowód podziękowania dla ich osobistych zasług oraz zasług instytucji, które reprezentują.

Uroczystość sprzyjała wspomnieniom i koleżeńskim rozmowom, a zakończył ją występ Teatru Eko-Studio z Opola.

 

Maria Szylska

 

Czytaj także:

Działania Opolskiej OIIB

Wojewódzkie Święto Budowlanych w Łódzkiej OIIB

Świętokrzyska OIIB świętowała 20-lecie istnienia

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.