Jest wykonawca S61 Wysokie-Raczki

14.02.2018

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie ok. 20-kilometrowego fragmentu trasy S61 od węzła Wysokie do Raczek złożyła firma Budimex SA z kwotą 484,3 mln zł.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn–Raczki została podzielona na trzy odcinki realizacyjne:

– zadanie nr 1 – Szczuczyn–węzeł Ełk Południe (ok. 23 km),

– zadanie nr 2 – węzeł Ełk Południe–węzeł Wysokie (ok. 20 km wraz z połączeniem z obwodnicą Ełku w ciągu S16 o dł. ok. 4 km),

– zadanie nr 3 – węzeł Wysokie–Raczki (ok. 20 km).

Rozstrzygnięcie przetargów na zadania 1 i 2 planowane jest na przełomie lutego i marca bieżącego roku.

 

 

Inwestycja realizowana będzie w systemie „projektuj i buduj”. Zadaniem wyłonionego w przetargu wykonawcy będzie, przed przystąpieniem do prac budowlanych, wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej zgodnie z wymaganiami zamawiającego zawartymi w programie funkcjonalno-użytkowym oraz uzyskanie w imieniu i na rzecz zamawiającego wszelkich wymaganych uzgodnień, pozwoleń, zezwoleń, decyzji niezbędnych do zaprojektowania i zrealizowania inwestycji. Zakończenie robót budowlanych planowane jest na początku roku 2021.

Budowa drogi ekspresowej S61 Szczuczyn–Budzisko, odcinek Szczuczyn–Raczki jest współfinansowana przez Unię Europejską w ramach Instrumentu „Łącząc Europę” (Connecting Europe Facility – CEF).

 

Źródło: GDDKiA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.