Izolowanie biegów schodowych od dźwięków uderzeniowych

08.03.2018

Rozwój cywilizacji niesie ze sobą nie tylko postęp, ale konfrontu­je nas również z wynikającymi z tego uciążliwymi zjawiskami. Jednym z nich jest hałas.

Wraz z jego wzro­stem pojawiły się przepisy regulujące jego natężenie jak i różne metody jego eliminowania. Zwłaszcza w budynkach przewidzianych na stały pobyt ludzi, czyli mieszkaniach, hotelach, itp., staramy się izolować źródła dźwięku i zapobiegać ich powstawaniu.

 

 

Izolacje posadzek od tzw. dźwięków uderzeniowych są dzisiaj standardem, problemem pozostało skuteczne izolo­wanie korytarzy i klatek schodowych. Konstrukcja klatek z jednej strony ge­neruje hałas zakłócający komfort by­towy mieszkańców, a z drugiej strony uniemożliwia stosowanie typowych ma­teriałów do izolowania posadzek. Nor­ma PN-B-02151-3-2015-10 określa dopuszczalny poziom dźwięków uderze­niowych przenikających z klatek scho­dowych do mieszkania L’n,w ≤ 55 dB. Wychodząc naprzeciw tym wyma­ganiom firma Getzner opracowała i wdrożyła sytem izolowania biegów schodowych o nazwie SB10. Cztery typy podkładek izolujących biegi od podestów pozwalają skutecznie za­pobiegać niekorzystnym zjawiskom przekazywania drgań na strukturę budynku.

 

 

Ich zalety to:

  • wysoka skuteczność – polepszenie izolacyjności od dźwięków uderze­niowych do 31 dB (EN ISO 717-2),
  • prosty dobór – podkładki pod obcią­żenia do Vd ≤ 75 kN/m,
  • łatwy montaż – możliwość dopaso­wania do zastanych warunków (np. nierówności),
  • uniwersalność – zastosowanie pod biegi prefabrykowane i wylewane miejscowo,
  • wieloletnia trwałość – jak każdy elastomer z rodziny Sylomer®.

 

Getzner Werkstoffe GmbH

Mariusz Czynciel
tel. 606 704 049
mariusz.czynciel@getzner.com
www.getzner.com

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.