Izolacja podłogi na wysokim poziomie

Artykuł sponsorowany

14.03.2022

Podłogówka to komfortowy i zdrowy sposób ogrzewania domu. Jednak to, czy jesteśmy w stanie w pełni cieszyć się z jej zalet, zależy w dużej mierze od zastosowanej termoizolacji i jej wykonania. Firma Styropmin – producent płyt styropianowych – zaprojektował innowacyjny system Instal Panel przeznaczony między innymi do tego celu.

 

Wielu osobom ogrzewanie podłogowe kojarzy się z budownictwem energooszczędnym. I słusznie. Bierze się to stąd, że rozkład temperatury – cieplej na dole, chłodniej na górze – jest odczuwany przez człowieka jako bardziej komfortowy. W praktyce oznacza to, że wcale nie trzeba przegrzewać pomieszczeń, wręcz przeciwnie temperatura w pomieszczeniach z podłogówką jest zazwyczaj niższa o ok. 2 stopnie Celsjusza w porównaniu do domów, w których działają tradycyjne grzejniki. Mniejsze zużycie ciepła, a tym samym energii potrzebnej do jego wyprodukowania, to pierwszy argument przemawiający za energooszczędnością podłogówki. Warto wiedzieć, że podłoga nie może być zbyt gorąca. Z tego względu ogrzewanie podłogowe inaczej nazywane jest ogrzewaniem niskotemperaturowym. A to oznacza, że trzeba mądrze pilnować, by tego ciepła nie tracić. Sprawdzi się zatem w domach, które co do zasady charakteryzują się małymi stratami ciepła, czyli prawidłowo ocieplonych.

 

Izolacja podłogi

Fot. Instal Panel Passive PP, format BOX

 

Rozwiązania energooszczędne przestały być luksusem. Z jednej strony zaostrzają się wymagania budowlane, z drugiej – coraz więcej osób świadomie wybiera dbałość o środowisko. Jako Styropmin odpowiadamy na te potrzeby i projektujemy technologie, dzięki którym możemy oszczędzać energię. Takim właśnie rozwiązaniem jest nowy produkt o nazwie Instal Panel, czyli trzy rodzaje płyt styropianowych przygotowanych specjalnie do ocieplenia stropów międzykondygnacyjnych oraz podłóg na gruncie, których dodatkowym atutem jest usprawnienie montażu instalacji najpopularniejszego, wodnego ogrzewania podłogowego – wskazuje Dariusz Pruszkowski, doradca techniczny w firmie Styropmin.

Izolacja podłogi

Fot. Instal Panel PP, format BOX

 

Innowacyjne rozwiązanie, czyli izolacja podłogi płytami Instal Panel

Płyty styropianowe Instal Panel marki Styropmin dedykowane są do izolacji termicznej pod wodne ogrzewanie podłogowe. W skład serii wchodzą płyty Instal Panel Alu, Instal Panel PP oraz innowacyjne na rynku rozwiązanie – Instal Panel Passive PP. Spełniają one wszystkie normy i regulacje budowlane. Mają nie tylko bardzo dobre parametry, jeśli chodzi o zatrzymywanie ciepła, ale również pokryte są jednostronnie warstwą srebrnej tkaniny polipropylenowej lub folii metalizowanej, które stanowią dodatkową barierę dla ciepła. Folia w tym systemie jest częścią płyt styropianowych, nie trzeba jej zatem dodatkowo rozkładać pod ogrzewanie podłogowe. Tym samym nie trzeba jej poprawiać, pilnować, czy się nie poprzesuwała, ani dopasowywać. Zastosowana folia lub tkanina polipropylenowa wzmacniają jednocześnie wytrzymałość mechaniczną płyt dzięki czemu nie pękają one przy montażu. Płyty Instal Panel PP oraz Instal Panel Passive PP są ponadto tak zaprojektowane, by sprawdzały się, gdy dochodzi do konieczności mocniejszego zakotwienia rur w izolacji – na przykład w przypadku minusowych temperatur kiedy dochodzi do naprężeń w rurkach. Montaż płyt Instal Panel jest szybki i łatwy, a dzięki specjalnej konstrukcji, dużym formatom oraz siatce z nadrukiem prace przebiegają szybko, sprawnie i komfortowo. Co szczególnie istotne dla wykonawców – specjalna konstrukcja zakładek na klej pozwala na precyzyjne łączenie płyt ze sobą. To rozwiązanie redukuje do minimum ryzyko powstawania mostków termicznych.

Izolacja podłogi

Fot. Instal Panel Alu format TWIX

 

Projektujemy ekonomiczne rozwiązania, czyli takie, które oszczędzają pieniądze, środowisko, czas i wysiłek. Tego wymagają od nas nie tylko realia rynkowe, wymagania budowlane, ale i odpowiedzialność za środowisko – podkreśla doradca techniczny w firmie Styropmin.

 

Więcej informacji znajduje się na stronie www.styropmin.pl

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz też:

Ogrzewanie podłogowe – zalety, rodzaje, wymagania i właściwości

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in