Inwestycje GTC z certyfikatem EU GreenBuilding

23.11.2011

Parki biurowe zrealizowane przez Globe Trade Centre S.A. (GTC) w Łodzi (University Business Park) i Katowicach (Centrum Biurowe Francuska) otrzymały prestiżowy certyfikat EU GreenBuilding. Organizatorem programu jest Komisja Europejska.

Certyfikat EU GreenBuilding potwierdza wysoką jakość obu inwestycji GTC – zgodnie z warunkami certyfikacji, zużywają one przynajmniej o jedną czwartą mniej energii, niż typowy biurowiec podobnej klasy, zaprojektowany i wybudowany zgodnie z przepisami polskiego prawa. W University Business Park i Centrum Biurowym Francuska uzyskano oszczędność energii rzędu ok. 40%. Najważniejsze rozwiązania, które mają na to wpływ to m.in. zastosowanie energooszczędnych okien zapobiegających przegrzewaniu się pomieszczeń, efektywna instalacja wentylacyjna z rekuperacją (odzyskiem ciepła) oraz skomputeryzowany system zarządzania budynkami (BMS) i sterowania ich oświetleniem.

 

 

Program GreenBuilding jest realizowany od 2005 roku. Jego celem jest zachęcenie deweloperów do korzystania z energooszczędnych rozwiązań, które przekładają się na zmniejszenie zużycia energii m.in. w budynkach biurowych. Projekty ubiegające się o certyfikat EU GreenBuilding muszą spełnić rygorystyczne wymagania i przejść przez kilkuetapowy proces weryfikacji, której częścią jest m.in. audyt energetyczny.

 

University Business Park położony jest w Łodzi, pomiędzy Al. Kościuszki i ul. Wólczańską. W kompleksie znajduje się łącznie 37 500 mkw. powierzchni biurowej klasy A. Projekt inwestycji przygotowała łódzka pracownia NOW Biuro Architektoniczne. Generalnym wykonawcą była firma Strabag.

 

 

Centrum Biurowe Francuska powstało w śródmieściu Katowic, przy ul. Francuskiej 34. W kompleksie znajduje się 21 700 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. Projekt inwestycji powstał na deskach renomowanej pracowni APA Wojciechowski. Generalnym wykonawcą był Hochtief Polska.

Obie inwestycje zostały ukończone w 2010 roku. Poza nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi, zapewniają najemcom możliwość elastycznej aranżacji i efektywnego zagospodarowania powierzchni np. pod działalność typu back-office, badawczą czy laboratoryjną. Oferują też możliwość rozwoju w ramach jednego parku biurowego, co w obu miastach jest nadal rzadko spotykanym rozwiązaniem.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.